Реєстрація торговельної марки у Великобританії


Торговая марка в Великобритании.Незважаючи на вихід Великобританії з ЄС, попит на реєстрацію торговельної марки на території Сполученого Королівства не зменшився. Розвинена економіка країни, а також висока купівельна спроможність населення приваблює інвесторів та підприємців, які охоче виводять свій бізнес на ринок Великобританії під новими чи вже відомими торговими марками. У цій статті ми докладніше розповімо про процедуру реєстрації торговельної марки у Великій Британії.

Зареєструвати торговельну марку у Великій Британії можна шляхом подання заявки до Відомства інтелектуальної власності Об'єднаного Королівства, або шляхом зазначення Великобританії як однієї з країн міжнародної заявки за мадридською процедурою.

Відомство Великобританії рекомендує подавати заявки на реєстрацію об'єктів інтелектуальної власності, зокрема на торговельні марки, через патентних повірених, які оформлять та подадуть документи, а також будуть вести подальше діловодство відповідно до чинних інструкцій та законодавства.

Наша компанія веде діловодство із Відомством інтелектуальної власності Великобританії безпосередньо, що є більш фінансово вигідним для заявників. Ми надаємо повний комплекс послуг з реєстрації торговельних марок, починаючи від попереднього пошуку і закінчуючи отриманням свідоцтва на ТМ.

Відповідно до законодавства Великобританії, можуть бути зареєстровані такі типи торговельних марок: словесні, зображувальні, 3D, кольорові, звукові, мультимедійні, анімаційні та голографічні.

ЕТАПИ РЕЄСТРАЦІЇ ТОРГІВЕЛЬНОЇ МАРКИ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

1. Попередній пошук

Згідно із законодавством Великобританії, реєстрація торговельних марок ідентичних або схожих до ступеня змішування із раніше зареєстрованими ТМ неможлива. Щоб уникнути відмови в реєстрації торгової марки, яка суперечить цій вимозі, рекомендується провести перевірку позначення на тотожність і схожість із раніше зареєстрованими на території Великобританії ТМ.

2. Подання заявки на реєстрацію ТМ

Заявка на реєстрацію торговельної марки Великобританії має містити такі відомості:

  • Заява про реєстрацію торговельної марки
  • Дані про заявника
  • Зображення торговельної марки
  • Список товарів та послуг, щодо яких має бути подана заявка

3. Експертиза

Після отримання всіх необхідних документів Відомство Великобританії проводить експертизу за абсолютними ознаками. Якщо заявка відповідає цим вимогам, відбувається її публікація; якщо не відповідає, заявник має право внести необхідні зміни до заявки у встановлений термін.

4. Заперечення

Після публікації заявки будь-яка заінтересована особа протягом 2 місяців має право подати заперечення проти реєстрації торговельної марки. Заперечення розглядаються Відомством у рамках змагальної процедури, що передбачає надання письмових аргументів сторін. У разі якщо аргументи заперечення будуть прийняті як обґрунтовані і сторони не врегулюють суперечку мирним шляхом, Відомством може бути винесено рішення про задоволення заперечення та визнання заявки відкликаної.

5. Видача свідоцтваа

Якщо заявка на торговельну марку успішно пройшла етап експертизи і у Відомство не надійшло заперечень третіх осіб, або вони були подолані, відбувається публікація торговельної марки, її реєстрація та видача свідоцтва правовласнику.

Термін дії торговельної марки Великобританії становить 10 років від дати подання заявки і може бути продовжений після закінчення цього періоду на наступні 10 років необмежену кількість разів, за умови сплати відповідного мита.

ЕЯкщо у Вас залишилися додаткові питання щодо реєстрації торговельної марки у Великобританії або в будь-якій іншій країні, будь ласка, звертайтесь до наших фахівців, ми будемо раді допомогти.