Реєстрація торговельної марки в Грузії


Торговая марка в Грузии. Розвиток економічного потенціалу Грузії, а також сприятливі українсько-грузинські відносини роблять ринок цієї країни привабливим як для українських, так і для зарубіжних підприємців. Одним із найважливіших завдань для успішного розвитку бізнесу є захист прав інтелектуальної власності і, зокрема, реєстрація торговельної марки для товарів або послуг, з якими планується вихід на зовнішні ринки. Однією з головних переваг реєстрації торговельної марки є законна підстава для захисту прав, що є необхідним в умовах ринкової економіки і високої конкуренції.

Наша компанія працює на ринку Грузії з 1993 року; у 2013 р. було відкрито власний офіс у м. Тбілісі і в штат компанії було зараховано патентного повіреного Грузії, пана Мераба Квімсадзе, який зробив значний внесок у становлення та розвиток національної системи інтелектуальної власності Грузії.

За час нашої роботи в Грузії ми представляли інтереси більш ніж 500 клієнтів і сприяли реєстрації понад 1200 торговельних марок. Ми з радістю надамо повний спектр послуг із захисту ваших інтересів щодо прав інтелектуальної власності на території Грузії.

Особливості реєстрації торговельної марки в Грузії:

Реєстрацію торговельної марки здійснює Національний центр інтелектуальної власності «Sakpatenti».

Діловодство за заявкою і подальша взаємодія з відомством відбувається лише грузинською мовою, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Іноземні заявники, що не мають постійного місця проживання або підприємства, що діє на території Грузії, повинні бути представлені патентними повіреними, атестованими відомством Грузії.

Торговельна марка в Грузії діє протягом 10 років від дати реєстрації. Реєстрація ТМ може бути подовжена на наступні 10-річні періоди необмежену кількість разів за умови вчасного подання клопотання та сплати відповідного збору.

Процедура реєстрації торговельної марки в Грузії в середньому становить 14-17 місяців. Існує можливість реєстрації ТМ за прискореною процедурою, за умови сплати додаткових зборів. Прискорена реєстрація ТМ у Грузії займає близько 3 місяців.

Процедура реєстрації торговельної марки в Грузії:

 • Попередній пошук

  Перед поданням заявки рекомендується провести попередній пошук торговельної марки на тотожність і схожість. Це дає змогу оцінити схожість позначення, яке заявляється, до ступеня змішування з раніше зареєстрованими/поданими на реєстрацію в Грузії торговельними марками і в разі необхідності вжити заходів перед поданням заявки: скорегувати список товарів/послуг, додати до марки графічний елемент і т. ін., що істотно знижує ризики одержання відмови в реєстрації на відносних підставах.

 • Подання заявки

  Заявка на торговельну марку повинна бути подана грузинською мовою та оформлена згідно з формальними вимогами грузинського законодавства. До заявки додається документ про сплату офіційного збору. Після одержання всіх необхідних документів Відомство встановлює дату подання заявки, про що заявнику надсилається повідомлення.

  У цьому разі дата подання заявки підтверджує пріоритет торговельної марки, оскільки весь обсяг виключних прав набуває чинності після її реєстрації. Заявка з більш раннім пріоритетом слугує бар’єром для реєстрації ідентичних/схожих марок, поданих пізніше.

 • Експертиза заявки

  Протягом 2 місяців від дати подання заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам. За умови дотримання всіх необхідних вимог, протягом 6 місяців від дати закінчення формальної експертизи заявка проходить експертизу по суті. На цьому етапі позначення перевіряється на наявність абсолютних або відносних підстав для відмови в реєстрації торговельної марки.

  Підставою для відмови може бути, наприклад, таке: позначення не має розрізнювальної здатності; є описовим для того чи іншого товару/послуги; є схожим до ступеня змішування з уже зареєстрованими в Грузії торговельними марками; може ввести споживачів в оману щодо товарів/услуг або їхнього виробника тощо.

  Фахівці нашої компанії ще до подання заявки можуть дати попередню оцінку позначенню, а також надати рекомендації щодо його зміни, що істотно знижує ризик одержання відмови відомства в реєстрації. Однак, якщо за заявкою все-таки одержано попередню відмову, наша команда допоможе підготувати та подати у Відомство аргументовану відповідь, що здебільшого дає змогу подолати заперечення та одержати позитивне рішення щодо реєстрації ТМ у патентному відомстві Грузії.

 • Публікація заявки

  У разі ухвалення позитивного рішення кваліфікаційної експертизи (експертизи по суті), Sakpatenti публікує дані щодо заявки в офіційному бюлетені, після чого настає так званий опозиційний період, що триває 3 місяці, протягом якого зацікавлені особи можуть подати заперечення проти реєстрації ТМ на абсолютних або відносних підставах.

 • Реєстрація та видання свідоцтва

  У разі відсутності заперечень або їх успішного подолання Відомство надсилає заявнику повідомлення про необхідність сплати реєстраційного збору (для чого надається 3-місячний термін), і після її сплати протягом 3 місяців Відомством видається свідоцтво щодо реєстрації ТМ. Як згадувалося вище, реєстрація торговельної марки в Грузії діє протягом 10 років від дати реєстрації з правом подовження на 10-річні періоди необмежене число разів.

  Якщо у вас виникли будь-які додаткові питання або необхідна наша допомога в реєстрації ТМ в Грузії, будь ласка, звертайтеся, ми з радістю вам допоможемо.

Реєстрація торговельної марки у Грузiї
1. Пошук

2. Торговельної марка

3. Класи МКТП (Міжнародна класифікація товарів і послуг)