Реєстрація доменних імен (доменів) в Україні


Відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», доменне ім'я – це ім'я, яке використовується для адресації комп'ютерів і ресурсів в мережі Інтернет.

Домен (або доменне ім'я) –це унікальне літерне позначення Вашого сайту, що складається з комбінації латинських літер і цифр. Наявність доменного імені дозволяє ототожнювати веб-сайт (електронну сторінку) в Інтернеті з конкретною фірмою, компанією або людиною.

Не слід забувати, що домен - це значно більше, ніж просто адреса сайту в мережі. Ім'я Вашого домену має володіти смисловим змістом і по можливості повідомляти відвідувачеві про спрямованість діяльності.

Тому вибір імені домену - дуже важлива складова роботи з проектування сайту. Домен має легко запам'ятовуватись і по можливості бути не дуже довгим. Бажано придумати декілька варіантів доменних імен, оскільки деякі з них можуть вже використовуватися, і Ви не зможете їх зареєструвати.

Синтаксично доменне ім'я Internet містить послідовність імен, розділених крапками.

Розглянемо, наприклад, www.msp.ua:

ua – домен першого рівня

msp – доменне ім'я, домен другого рівня

www – домен третього рівня.

Звертаємо Вашу увагу так само на те, що відповідно до «Правил доменів UA» доменне ім'я другого рівня у зоні "ua" може бути делеговане тільки власникові прав на торгову марку (товарний знак/знак для товарів і послуг) для товарів і послуг, зареєстровану в Україні і містить словесне позначення доменного імені. Таке право може бути підтверджене або Свідоцтвом України на знак для товарів і послуг, або Свідоцтвом про Міжнародну реєстрацією знака, що діє в Україні, або договором про передачу права власності на знак, або ліцензійною угодою.

Компанія "Михайлюк, Сороколат і партнери" буде рада надати послуги з: