Реєстрація торговельних марок у країнах СНД


Реєстрація торговельної марки має територіальну дію, отже, якщо марка зареєстрована, наприклад, в Україні, то і майнові, і немайнові права власника будуть поширюватися виключно на територію України. Таким чином, для отримання охорони торговельної марки в країнах СНД необхідна її реєстрація на території відповідних держав.

Зареєструвати торговельну марку в СНД можна декількома способами:

1. Подати заявку на реєстрацію торговельної марки у відомства з інтелектуальної власності кожної країни СНД окремо. Така процедура є досить ресурсномісткою, однак, її плюс у тому, що заявки\реєстрації не залежать одна від одної, тобто відмова в реєстрації або анулювання дії свідоцтва в одній країні ніяк не вплине на заявку\реєстрацію в іншій країні.

2. Подати міжнародну заявку на реєстрацію торговельної марки в СНД до Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (ВОІВ) з зазначенням країн, де необхідно отримати охорону ТМ. Плюсом такої процедури є централізована подача та управління заявкою/реєстрацією, а також відносно невисока вартість процедури.

Варто відзначити, що міжнародна торговельна марка базується на національній заявці/реєстрації і залежить від неї протягом 5 років від дати міжнародної реєстрації. Це означає, що у разі відмови в реєстрації або анулювання дії свідоцтва в країні, де була подана первісна заявка, міжнародна заявка / реєстрація торговельної марки буде анульована у всіх країнах, де необхідно отримати охорону.

3. Подати заявку на реєстрацію регіональної торговельної марки в Євразійському економічному союзі (ЄАЕС), до складу якого входять деякі країни СНД: Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Вірменія. Така процедура в даний час доопрацьовується і стане доступною незабаром.

Процедура отримання свідоцтва на торговельну марку в ЄАЕС схожа з міжнародною процедурою реєстрації ТМ. Її плюсом є централізована подача заявки в одне з відомств країн-учасниць і подальше діловодство по ній через те ж Відомство.

Недолік регіональної процедури в тому, що у разі відмови в реєстрації в одному з відомств країн-учасниць - заявка буде відхилена у всіх інших відомствах. Однак існує можливість перетворити регіональну заявку на реєстрацію торговельної марки ЄАЕС в одну або кілька національних заявок.

У будь-якому із способів отримання охорони торговельної марки на території країн СНД є свої переваги і недоліки, які необхідно враховувати перед подачею заявки до відповідних відомств. Знання законодавчих норм і вимог до оформлення та подання заявки - це запорука успішного проходження всіх етапів реєстрації, наслідком чого стане отримання правового захисту торговельної марки у країнах, які Вас цікавлять.

Більш ніж 25-річний досвід нашої компанії гарантує високу якість наших послуг з реєстрації та захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності на території країн СНД і за кордоном. Наявність власних офісів в Україні, Казахстані, Киргизстані, Грузії, Узбекистані, Молдові, Литві та Китаї, а також налагоджені партнерські відносини із зарубіжними патентними повіреними дозволяють нам надавати послуги з реєстрації торговельних марок в будь-якій країні світу за оптимальними цінами.

Ми будемо раді надати Вам наступний перелік послуг:

  • консалтинг і проведення попередньої перевірки з метою виявлення подібних і тотожних торговельних марок і підготовки рекомендацій з доопрацювання у разі виявлення подібних торговельних марок;
  • допомога в класифікації переліку товарів і послуг відповідно до 11-ї редакції МКТП (обсяг наданих прав визначається переліком товарів і послуг);
  • оформлення і подача заявок на торговельні марки відповідно до Правил та інструкцій відомств країн, куди подаються заявки;
  • оформлення документів для визнання торговельної марки загальновідомою;
  • ведення діловодства та юридичний супровід заявки при проходженні формальної експертизи та експертизи по суті: подача клопотань і підготовка аргументованих відповідей на запити та зауваження Експертизи, опротестування рішень, внесення змін в заявку, продовження строків;
  • отримання свідоцтва та продовження терміну його дії;
  • підготовка та реєстрація договорів про передачу прав і ліцензійних угод;
  • міжнародна реєстрація у будь-якій країні, що зацікавить заявника;
  • захист прав інтелектуальної власності у разі їх порушення;
  • інші послуги в галузі інтелектуальної власності.

«Михайлюк, Сороколат і партнери» гарантує конфіденційність всієї інформації, отриманої в ході діловодства з реєстрації торговельних марок в країнах СНД і за кордоном.