МИХАЙЛЮК

СОРОКОЛАТ

I ПАРТНЕРИ

ПАТЕНТНІ ПОВІРЕНІ


Детальніше про промислові зразки в УкраїніУмови патентоспроможності

Необхідний мінімум документів

Етапи патентуванняРеєстрація промислових зразків в Україні. В якості промислового зразка охороняється художньо-конструкторське рішення виробу промислового або кустарно-ремісничого виробництва, що визначає його зовнішній вигляд.
Зовнішній вигляд виробу складають, зокрема, форма, контури, лінії, поєднання кольорів, текстура або фактура матеріалу, декор, зокрема, орнаментація.

Відповідно до закону України «Про охорону прав на промислові зразки», промисловий зразок – це результат творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання.Умови надання правової охорони

Правова охорона підтверджується патентом і надається промисловому зразку, що не суперечить громадському порядку, принципам гуманності і моралі та відповідає умовам патентоспроможності.

Промисловому зразку надається правова охорона, якщо він є новим і має індивідуальний характер.

Не можуть бути запатентованими в якості промислових зразків наступні об'єкти:

  • об'єкти архітектури (крім малих архітектурних форм)
  • промислові споруди
  • гідротехнічні споруди
  • інші стаціонарні споруди.


Інформація та документи, необхідні для реєстрації промислового зразка

1. Зображення промислового зразка, що дають повне детальне уявлення про зовнішній вигляд виробу (загальний вигляд, за необхідністю вигляд спереду, вигляд ззаду, вигляд збоку)

2. Дані про заявника (ів);

- П.І.Б., адреса (и) для приватної особи;
- Найменування, юридична адреса, код ОКПО для підприємства;

3. Дані про автора (ів);

- П.І.Б., адреса (и);

4. Довіреність, підписана заявником / скріплена печаткою для юридичної особи (може бути надана протягом 2 місяців з дати подання заявки).


Етапи патентування промислового зразка

1. Оформлення та подання заявки до Укрпатенту проводиться протягом 1-3 робочих днів після отримання замовлення.

2. Після подання заявки протягом 1-3 робочих днів Замовник отримує копії поданих матеріалів з відміткою відомства про отримання матеріалів заявки.

Державний збір за подання заявки має бути сплачено протягом 2 місяців з дати подання. У разі несплати мита заявка вважається відкликаною.

3. Після сплати збору за подання заявки Укрпатент видає Повідомлення, яке підтверджує, що заявка прийнята до розгляду, із зазначенням дати подання заявки.

4. Після отримання Повідомлення заявка проходить формальну експертизу протягом 6 місяців.

5. За результатами проведеної формальної експертизи Укрпатент виносить рішення про видачу патенту або рішення про відмову у видачі патенту. При отриманні Рішення про видачу патенту на промисловий зразок держмито за видачу патенту, збір за публікацію, збір за підтримку чинності патенту мають бути сплачені протягом 3 місяців. У разі несплати збору заявка вважається відкликаною.

6. Після сплати необхідних зборів за видачу патенту протягом 2-3 місяців видається патент.

Таким чином, процедура реєстрації промислового зразка займає близько 6-8 місяців. Процедура реєстрації промислового зразка за прискореною процедурою займає 3-4 місяці.

Максимальний термін дії патенту на промисловий зразок становить 25 років від дати подання заявки, за умови сплати мита за підтримання чинності патенту.