Детальніше про промислові зразки в Україні



Критерії охороноздатності

Документи, необхідні для реєстрації промислового зразка

Етапи реєстрації промислового зразка



Реєстрація промислових зразків в Україні. Промисловий зразок являє собою результат інтелектуальної, творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання.

Промисловим зразком може бути зовнішній вигляд виробу або його частини, який визначається, зокрема, формою, контурами, лініями, кольором, текстурою та/або матеріалом виробу, та/або його оздобленням. В Україні промисловий зразок може одержати правову охорону як зареєстрований промисловий зразок, а також як незареєстрований промисловий зразок. У другому випадку промисловий зразок має бути доведений до загального відома в порядку, передбаченому чинним законодавством.


Умови надання правової охорони

Набуття прав на зареєстрований промисловий зразок засвідчується свідоцтвом (раніше - патентом). Правова охорона надається промисловому зразку, який не суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі та відповідає критеріям охороноздатності.

Промисловий зразок відповідає критеріям охороноздатності, якщо він є новим та має індивідуальний характер.

ЩО НЕ МОЖЕ БУТИ ЗАРЕЄСТРОВАНО ЯК ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК

  • об’єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипучих або подібних речовин;
  • частини складеного виробу, що є невидимими під час його звичайного використання;
  • ознаки зовнішнього вигляду виробу, зумовлені виключно його технічними функціями;
  • ознаки зовнішнього вигляду виробу, розмір і форма якого мають бути точно відтворені для того, щоб один виріб був механічно з’єднаний або розташований усередині, навколо чи навпроти іншого виробу таким чином, щоб кожен виріб виконував свою функцію.


Інформація та документи, необхідні для реєстрації промислового зразка

Заявка на реєстрацію промислового зразка повинна містити:

  • — заяву;
  • — комплект зображень промислового зразка, що дають повне уявлення про його зовнішній вигляд;
  • — опис промислового зразка;
  • — креслення, схему, карту (у разі потреби).

Етапи реєстрації промислового зразка

1. Протягом 5-10 робочих днів після отримання замовлення наші спеціалісти готують матеріали для реєстрації промислового зразка, які перед поданням заявки узгоджуються із замовником.

2. У день подання заявки до Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) замовнику направляється звіт про подання заявки.

3. За відповідності матеріалів заявки встановленим вимогам та після сплати збору за подання заявки НОІВ надсилає Повідомлення про встановлення дати подання.

4. Після встановлення дати подання заявки проводиться формальна експертиза, яка триває близько 6 місяців.

5. За результатами формальної експертизи НОІВ приймає рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації промислового зразка (раніше - патентування, видача патенту). На підставі рішення про державну реєстрацію промислового зразка та за наявності документа про сплату державного мита за реєстрацію, зборів за публікацію відомостей про реєстрацію та підтримання його чинності, НОІВ здійснює реєстрацію шляхом внесення відомостей до Реєстру.
Державна реєстрація промислового зразка здійснюється під відповідальність його власника за відповідність промислового зразка критеріям охороноздатності.

6. Протягом місяця від дати державної реєстрації видається свідоцтво на промисловий зразок.

Процедура реєстрації промислового зразка триває близько 6-12 місяців. За прискореною процедурою термін реєстрації скорочується приблизно до 3-5 місяців.

Строк чинності майнових прав на зареєстрований промисловий зразок становить 5 років від дати подання заявки до НОІВ і подовжується за клопотанням власника промислового зразка на один або більше п'ятирічних строків. Максимальний строк чинності майнових прав на зареєстрований промисловий зразок становить 25 років від дати подання заявки.