Державна реєстрація та патентування сортів рослин в Україні


Патентування сортів рослин в Україні. Якщо в процесі селекції Вами було створено новий сорт рослини, то для засвідчення авторства та охорони прав на селекційне досягнення Вам необхідно його зареєструвати і отримати правовий патентний захист.

Заявка на сорт рослини подається, на відміну від інших об'єктів промислової власності, до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Особисті немайнові права інтелектуальної власності підтверджуються свідоцтвом про авторство на сорт рослини.

Майнові права на сорт рослини підтверджуються патентом. Право власності на поширення сорту рослин засвідчується свідоцтвом про державну реєстрацію сорту рослини.

Ознайомитися з більш детальною інформацією про сорти рослин, патенти і свідоцтва на сорти рослин, об'єкти та умови патентоспроможності сортів рослин, з процедурою реєстрації й підтримання чинності патенту, а також з правами патентовласника Ви можете тут.

Важливо відзначити, що на позитивне рішення про видачу свідоцтва та патенту значною мірою впливає правильність оформлення документації та своєчасні відповіді на запити Відомства.

Компанія "Михайлюк, Сороколат і Партнери" буде рада надати вам повний комплекс консалтингових, патентних та юридичних послуг з патентування сортів рослин в Україні, що дозволить істотно заощадити час і знизити ризик отримання відмови у видачі патенту, а саме:

  • юридичні консультації;
  • оформлення і подання заявок відповідно до Правил та Інструкцій Відомства;
  • ведення діловодства та юридичний супровід заявки при проходженні формальної експертизи та експертизи по суті: подання клопотань і підготовка аргументованих відповідей на запити та зауваження Експертизи, оскарження рішень, внесення змін в заявку, продовження термінів;
  • державна реєстрація, отримання свідоцтва про авторство і / або патенту, підтримання чинності патенту;
  • підготовка та реєстрація договорів з передачі прав і ліцензійних угод;
  • захист прав інтелектуальної власності у разі їх порушення;
  • інші послуги у галузі інтелектуальної власності.

Для подання заявки на видачу патенту та / або отримання авторського свідоцтва України на сорт рослини Вам необхідно надати наступні матеріали.