+
+


Одержання патенту на винахід у Південній Африці (ПАР)


Патент в Южной Африке (ЮАР)Патент на винахід у Південній Африці може бути одержаний шляхом подання заявки на національний патент у Відомство Південної Африки з реєстрації компаній та інтелектуальної власності (ww.cipc.co.za).

Термін дії патенту на винахід у Південній Африці становить 20 років від дати подання заявки.

База даних зареєстрованих у ПАР патентів на винаходи доступна за посиланням.

Вартість патентування винаходу в Південній Африці залежить від загальної кількості пунктів формули, загального обсягу заявки, а також від кількості заявлених пріоритетів. Для одержання докладного розрахунку вартості реєстрації патенту на винахід у ПАР, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді вам допомогти.

Діловодство за заявкою, а також подальша взаємодія з відомством відбувається англійською мовою.

Інтереси нерезидентів ПАР повинні бути представлені у відомстві ПАР зареєстрованими патентними повіреними.

Термін подання заявки в ПАР із заявленням конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати подання попередньої заявки та 31 місяць від дати пріоритету в разі переведення заявки PCT на національну фазу Південної Африки.

Основний нормативно-правовий акт: Patents Act.

Процедура одержання патенту на винахід у ПАР

Заявка на патент у Південній Африці повинна містити такі документи:

  • заяву про видачу патенту із зазначенням адреси для кореспонденції на території ПАР;
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (якщо є);
  • документ, що підтверджує сплату патентного збору в установленому розмірі;
  • переклад заявки англійською мовою (може бути наданий протягом 3 місяців від дати подання заявки);
  • документ, що підтверджує право заявника на одержання патенту, якщо автор не є заявником;
  • довіреність у разі ведення діловодства через представника (може бути надана протягом 3 місяців від дати подання заявки).

У разі заявлення пріоритету:

  • заяву про заявлення пріоритету із завіреною копією пріоритетного документа (може бути надана протягом 6 місяців від дати подання заявки).

Дата подання заявки встановлюється за одержанням відомством мінімального пакета документів (відомостей, що дають змогу встановити особу та зв’язатися із заявником та/або винахідником; номера і країни подання попередньої заявки, якщо заявляється пріоритет).

Згідно із законодавством ПАР, експертиза складається тільки з формальної експертизи, яка перевіряє заявку на відповідність формальним вимогам, яка проводиться після встановлення дати подання. У разі позитивного рішення експертизи відбувається реєстрація, публікація в офіційному бюлетені та видача патенту на винахід (протягом 2 місяців після реєстрації). Державний збір за видачу патенту в Південній Африці не передбачена.

Одержання патенту на корисну модель у Південній Африці

Законодавство Південно-Африканської Республіки також передбачає можливість реєстрації корисної моделі. Патент на корисну модель також видається за результатами формальної експертизи. Термін дії патенту на корисну модель у ПАР становить 10 років від дати подання заявки.

Об’єктами корисної моделі згідно із законодавством ПАР можуть бути продукти, процеси, нові застосування продуктів або процесів.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді відповісти на всі питання, що цікавлять вас, і надати повний комплекс послуг з одержання патенту на винахід або корисну модель у Південній Африці. Для отримання докладної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.