+
+


Одержання патенту на винахід в Ізраїлі


Патент в ІзраїліПатент на винахід в Ізраїлі може бути одержаний шляхом подання заявки на національний патент у Патентне відомство Ізраїлю ( www.justice.gov.il).

Термін дії патенту на винахід в Ізраїлі становить 20 років від дати подання заявки.

База даних зареєстрованих в Ізраїлі патентів на винаходи та поданих заявок доступна за посиланням.

Вартість патентування винаходу в Ізраїлі залежить від обсягів заявки та загальної кількості пунктів формули. Для одержання більш докладної інформації стосовно вартості реєстрації винаходу в Ізраїлі, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді Вам допомогти.

Діловодство за заявкою, а також подальша взаємодія з відомством відбувається лише івритом або англійською мовою, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Заявникам, які не є резидентами Ізраїлю, рекомендовано представляти свої інтереси перед відомством через патентних повірених Ізраїлю.

Термін подання заявки в Ізраїль із запитом конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати подання попередньої заявки та 30 місяців від дати пріоритету, у разі переведення заявки PCT на національну фазу Ізраїлю.

Основний нормативно-правовий акт: Patent Act.

Процедура одержання патенту на винахід в Ізраїлі за національною процедурою

Заявка на патент в Ізраїлі повинна містити такі документи:

  • заяву про видачу патенту із зазначенням ПІБ заявника й адреси для кореспонденції в Ізраїлі;
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (якщо наявні);
  • документ, що підтверджує сплату патентного збору в установленому розмірі;
  • переклад заявки на офіційну мову відомства (може бути наданий протягом 3 місяців від дати подання заявки);
  • оригінал довіреності, у разі ведення діловодства через представника (може бути наданий протягом 3 місяців від дати подання заявки).

У разі заявлення конвенційного пріоритету:

  • заяву про заявлення пріоритету з прикріпленою завіреною копією попередньої заявки (копія заявки, а також її переклад англійською мовою або івритом, у разі якщо вона складена іншою мовою, повинні бути надані протягом 2 місяців від дати подання заявки).

Дата подання заявки встановлюється за одержанням відомством мінімального пакету документів (відомостей, що дають змогу установити особу та зв’язатися із заявником та/або винахідником; документа, що підтверджує сплату мита за подання, опису винаходу).

Після встановлення дати подання заявки відомство Ізраїлю здійснює експертизу, за результатами якої ухвалюється рішення про видачу або про відмову у видачі патенту на винахід. Згідно із законодавством Ізраїлю, експертиза складається з формальної експертизи та експертизи по суті..

Під час формальної експертизи заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам.

Для проведення експертизи по суті заявнику нема необхідності подавати клопотання, оскільки вона автоматично заявляється під час подання заявки. Під час експертизи по суті перевіряють відповідність винаходу всім критеріям патентоздатності.

У разі позитивного рішення експертизи відбувається реєстрація, публікація в офіційному бюлетені та видача патенту на винахід. Офіційний збір за видачу патенту, а також за підтримку чинності патенту за 1-6 років (починаючи з дати подання заявки) повинні бути сплачені протягом 3 місяців після ухвалення рішення про видачу патенту.

Наступні збори за підтримку чинності патенту сплачуються на 6, 10, 14 і 18 роках дії патенту. Згідно із законодавством Ізраїлю, якщо через будь-які причини офіційні збори за підтримку чинності патенту не були вчасно сплачені, то пропущений термін може бути продовжений на 6 місяців за умови сплати додаткового збору.

Правова охорона винаходу як корисної моделі не передбачена законодавством Ізраїлю.

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно патентування винаходів в Ізраїлі, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.