+
+


Одержання патенту на винахід в Італії


Патент в ИталииПатент на винахід в Італії може бути одержаний шляхом подання заявки на національний патент в Італійське Відомство з Патентів і Торговельних Марок (www.uibm.gov.it), або на регіональний Європейський патент в Європейське патентне відомство (ЄПВ) з його наступною валідацією в Італії.

У разі якщо заявника цікавить одержання правової охорони тільки на території Італії, найбільш доцільною є процедура одержання національного патенту.

Термін дії патенту на винахід в Італії становить 20 років від дати подання заявки.

База даних зареєстрованих в Італії патентів на винаходи та поданих заявок доступна за посиланням.

Вартість патентування винаходу в Італії залежить від кількості заявлених пріоритетів і кількості пунктів формули. Для одержання докладного розрахунку вартості реєстрації патенту на винахід в Італії, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді Вам допомогти.

Діловодство за заявкою, а також подальша взаємодія з відомством відбувається лише італійською мовою, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Якщо заявник не є резидентом Італії/не має підприємства на території Італії, яке діє, його інтереси у відомстві повинні бути представлені патентними повіреними.

Термін подання заявки в Італію із запитом конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати подання попередньої заявки.

Основний нормативно-правовий акт: Industrial Property Code.

Процедура одержання патенту на винахід в Італії

Заявка на патент в Італії повинна містити наступні документи:

  • заяву про видачу патенту;
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (якщо наявні);
  • документ про сплату збору за подання заявки;
  • довіреність у разі подання заявки через патентного повіреного, підписану заявником/скріплену печаттю для юридичної особи (може бути надана протягом 2 місяців від дати подання заявки).

У разі заявлення пріоритету:

  • заяву про запит пріоритету з прикріпленою копією попередньої заявки (може бути надана протягом 16 місяців від дати пріоритету);
  • формулу винаходу англійською мовою. Якщо такий переклад не буде наданий, то із заявника стягується додатковий збір у розмірі 200 євро.

Дата подання заявки встановлюється за одержанням італійським відомством мінімального пакета документів (заяви в довільній формі про видачу патенту; відомостей, що дають змогу встановити особу заявника або зв’язатися із заявником; матеріалу, схожого на опис винаходу; документа про сплату збору за подання заявки).

Згідно із законодавством Італії, якщо заявка на винахід подана з пріоритетом, то патент видається за результатами формальної експертизи, під час якої заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам. У разі якщо заявка подана у відомство Італії вперше та пріоритет не заявляється, то вона також проходить експертизу по суті на підставі пошуку, проведеного Європейським патентним відомством.

Експертиза по суті встановлює відповідність винаходу критеріям патентоздатності. За результатами експертизи винаходу італійське патентне відомство виносить рішення про видачу або про відмову у видачі патенту. У разі позитивного рішення експертизи відбувається реєстрація, публікація в офіційному бюлетені та видача патенту на винахід.

Перший збір за підтримання чинності патенту повинен бути сплачений після закінчення 4 років від моменту подання заявки, а саме до останнього дня місяця, в якому була подана заявка. (Наприклад, якщо заявка була подана 10 липня 2016 р., то збір повинен бути сплачений до 31 липня 2020 р.). Подальша сплата зборів за підтримку чинності патенту Італії відбувається щорічно.

Одержання патенту на корисну модель в Італії

Законодавство Італії також передбачає охорону винаходу як корисної моделі, патент на яку видається за результатами формальної експертизи. Об’єктами корисної моделі можуть бути такі ж об’єкти, як і для винаходу, тобто продукт, процес або нове застосування продукту або процесу.

Процедура патентування корисної моделі в Італії в середньому становить 2 роки.

Термін правової охорони корисної моделі в Італії становить 10 років від дати подання заявки.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді відповісти на всі питання, що цікавлять вас, і надати повний комплекс послуг з одержання патенту на винахід або корисну модель в Італії. Для одержання докладної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.