+
+


Одержання патенту на винахід в Іспанії


Патент в ИспанииПатент на винахід в Іспанії може бути одержаний шляхом подання заявки в Іспанське відомство з патентів і торговельних марок (www.oepm.es), або на регіональний Європейський патент в Європейське патентне відомство (ЄПВ).

Термін дії патенту на винахід в Іспанії становить 20 років від дати подання заявки.

База даних зареєстрованих в Іспанії патентів на винаходи та поданих заявок доступна за посиланням.

Вартість патентування винаходу в Іспанії залежить від кількості пунктів формули, кількості заявлених пріоритетів і від кількості сторінок у тексті заявки. Для одержання докладного розрахунку вартості реєстрації патенту на винахід в Іспанії, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді Вам допомогти.

Діловодство за заявкою та подальша взаємодія з відомством відбувається лише іспанською мовою, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Якщо заявник не є резидентом Іспанії, його інтереси у відомстві повинні бути представлені патентними повіреними, що мають постійне місце проживання в межах Європейської економічної зони.

Термін подання заявки в Іспанію із заявленням конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати подання попередньої заявки та 30 місяців від дати пріоритету в разі переведення заявки PCT на національну фазу Іспанії.

Основний нормативно-правовий акт: Law No. 24/2015 of July 24, 2015, on Patents (2017).

Процедура одержання патенту на винахід в Іспанії

Заявка на патент в Іспанії повинна містити такі документи:

  • заяву про видачу патенту;
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (якщо наявні);
  • документ, що підтверджує сплату патентного збору за подання та проведення патентного пошуку в установленому розмірі;
  • довіреність у разі ведення діловодства через представника (може бути надана протягом 2 місяців від дати подання заявки).

У разі заявлення пріоритету:

  • заяву про запит пріоритету з прикріпленою завіреною копією попередньої заявки іспанською мовою (може бути надана протягом 4 місяців від дати подання заявки).

Дата подання заявки встановлюється за одержанням іспанським відомством мінімального пакета документів (заяви про видачу патенту в довільній формі; відомостей, що дають змогу встановити особу заявника; опису, формули та реферату винаходу; документа, що підтверджує сплату збору за подання заявки).

Після встановлення дати подання заявки відомство Іспанії здійснює експертизу, за результатами якої ухвалює рішення про видачу або про відмову у видачі патенту. Згідно із законодавством Іспанії, експертиза складається з формальної експертизи й експертизи по суті. .

Під час формальної експертизи заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам, а також здійснюється патентний пошук, який заявник повинен запитати протягом 15 місяців від дати подання або від дати пріоритету.

Публікація відомостей про заявку на винахід здійснюється в офіційному бюлетені після закінчення 18 місяців від дати подання заявки.

Проведення експертизи по суті є не обов’язковим, але може вимагатися заявником після одержання результатів патентного пошуку за умови сплати відповідного збору.

У разі позитивного рішення експертизи відбувається реєстрація, публікація в офіційному бюлетені та видача патенту на винахід. Державний збір за видачу патенту повинен бути сплачений і документ, що підтверджує сплату, повинен надійти у відомство протягом 3 місяців після рішення про видачу патенту.

Перший річний збір за підтримку чинності патенту повинен бути сплачений після закінчення 2 років із моменту подання заявки, тобто за 3 рік (наприклад, якщо заявка була подана 10 липня 2016 р., то збір повинен бути сплачений до 10 жовтня 2018 р.). Подальша сплата зборів за підтримку чинності патенту відбувається щорічно до закінчення дії патенту. Згідно із законодавством Іспанії, цей термін може бути продовжений на 6 місяців за умови сплати додатково збору.

Одержання патенту на корисну модель в Іспанії

Законодавство Іспанії передбачає охорону винаходів як корисної моделі, патент на яку видається за результатами формальної експертизи без проведення патентного пошуку. Об’єктами корисної моделі, яким надається правова охорона, є ідентичні об’єктам винаходу, тобто продукт, процес або нове застосування продукту або процесу.

Процедура патентування корисної моделі в Іспанії в середньому становить 6 місяців.

Термін охорони корисної моделі в Іспанії становить 10 років від дати подання заявки.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді відповісти на всі питання, що цікавлять вас, і надати повний комплекс послуг з одержання патенту на винахід або корисну модель в Іспанії. Для одержання докладної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.