+
+


Одержання патенту на винахід у Грузії


Патент в ГрузииНаша компанія працює на ринку Грузії з 1993 року; у 2013 р. був відкритий власний офіс у м. Тбілісі і в штат компанії було прийнято патентного повіреного Грузії, пана Мераба Квімсадзе, який зробив значний внесок у становлення та розвиток національної системи інтелектуальної власності Грузії.

Патент на винахід у Грузії може бути одержаний шляхом подання заявки на патент у Національний центр інтелектуальної власності – «Sakpatenti» (www.sakpatenti.org.ge).

Термін дії патенту на винахід у Грузії становить 20 років від дати подання заявки. У разі патентування фармацевтичних препаратів цей термін може бути продовжений на 5 років. У цьому випадку видається додатковий сертифікат на продовження патентного захисту (Supplementary Protection Certificate - SPC).

Процедура патентування винаходу в Грузії триває від 2 до 3 років.

База даних зареєстрованих у Грузії патентів на винаходи та поданих заявок доступна за посиланням.

Вартість патентування винаходу в Грузії залежить від обсягів заявки і кількості незалежних пунктів формули. Для одержання докладного розрахунку вартості реєстрації патенту на винахід у Грузії, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді Вам допомогти.

Діловодство за заявкою, а також подальша взаємодія з відомством відбувається лише грузинською мовою, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Інтереси нерезидентів Грузії повинні бути представлені у відомстві Грузії зареєстрованими патентними повіреними.

Термін подання заявки в Грузію із запитом конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати подання попередньої заявки та 31 місяць від дати пріоритету в разі переведення заявки PCT на національну фазу Грузію.

Основний нормативно-правовий акт: Закон «Про патенти».

Одержання патенту на винахід у Грузії за національною процедурою

Заявка на патент у Грузії повинна містити такі документи:

  • заяву про видачу патенту;
  • відомості про заявника (ПІБ, адреса);
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (якщо наявні);
  • довіреність, підписану заявником/скріплену печаттю для юридичної особи (може бути надана протягом 2 місяців від дати подання заявки);
  • документ, що підтверджує право заявника на отримання патенту, у разі якщо автор не є заявником (може бути наданий протягом 2 місяців від дати подання заявки).

У разі заявлення пріоритету:

  • заяву про запит пріоритету з прикріпленою копією попередньої заявки (може бути надана протягом 3 місяців від дати подання заявки).

Протягом 2 тижнів від надходження у відомство мінімального пакета документів (заяви в довільній формі про видачу патенту; матеріалу, схожого з описом винаходу; зображення винаходу, якщо в описі є посилання на такі) відбувається підтвердження дати подання заявки. За відсутності будь-яких документів заявнику відправляється запит про надання відсутніх документів у відомство протягом 1 місяця від дати одержання заявником такого запиту.

Заявка на винахід у Грузії проходить експертизу, за результатами якої відомство виносить рішення про видачу або про відмову у видачі патенту. Згідно із законодавством Грузії, експертиза складається з формальної експертизи й експертизи по суті.

Протягом 2 місяців від дати підтвердження подання заявки відомство «Sakpatenti» проводить формальну експертизу, під час якої заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам.

Протягом 6 місяців після закінчення формальної експертизи відомство Грузії проводить експертизу по суті, яка встановлює відповідність винаходу критеріям патентоздатності. Під час експертизи по суті «Sakpatenti» надає заявнику таке:

  • рішення про визначення об’єкта охорони, описаного в заявці;
  • результат патентного пошуку;
  • рішення про визнання рівня техніки на підставі результатів експертизи;
  • рішення про видачу патенту на винахід.

У разі позитивного рішення експертизи та сплати зборів (за підтримку чинності патенту, за видачу та публікацію) відбувається реєстрація в Державному реєстрі, публікація в офіційному бюлетені та видача патенту на винахід.

Наступний збір за підтримку чинності патенту повинен бути сплачений до закінчення 2 років із моменту подання заявки, а в подальшому – щорічно, до закінчення терміну дії патенту. Згідно із законодавством Грузії, цей термін може бути продовжений на 6 місяців, за умови сплати додаткового збору. Після закінчення вищевказаного терміну також передбачений 6-місячний термін для відновлення патенту, за умови сплати додаткового збору.

Одержання патенту на корисну модель у Грузії

Законодавство Грузії також передбачає можливість реєстрації корисної моделі. Патент на корисну модель видається за результатами експертизи, під час якої перевіряється локальна новизна об’єкта. Об’єктами корисної моделі, яким надається правова охорона, можуть бути ті ж об’єкти, що і для винаходу, тобто продукт, процес, речовина, штам мікроорганізму та нове випробування продукту, процесу, речовини, штаму мікроорганізму.

Процедура патентування корисної моделі в Грузії в середньому становить 1 рік. Максимальний термін правової охорони корисної моделі в Грузії становить 10 років від дати подання заявки.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді відповісти на всі питання, що цікавлять вас, і надати повний комплекс послуг з одержання патенту на винахід або корисну модель у Грузії. Для одержання докладної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.