+
+


Одержання патенту на винахід в Австралії


Патент в АвстралииПатент на винахід в Австралії може бути одержаний шляхом подання заявки на національний патент в Австралійське патентне відомство (www.ipaustralia.gov.au).

Термін дії патенту на винахід в Австралії становить 20 років від дати подання заявки. За клопотанням патентовласника дія патенту на винахід, що належить категорії лікарських засобів, може бути продовжена, але не більш ніж на п’ять років.

Процедура патентування винаходу в Австралії триває близько 6 років.

База даних зареєстрованих в Австралії патентів на винаходи та поданих заявок доступна за посиланням.

Вартість патентування винаходу в Австралії залежить від загальної кількості пунктів формули. Заявнику надається знижка 50% на сплату офіційних тарифів у разі, якщо заявник є фізичною особою або суб’єктом господарювання малого бізнесу. Для одержання докладного розрахунку вартості реєстрації патенту на винахід у Фінляндії, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді Вам допомогти.

Діловодство за заявкою, а також подальша взаємодія з відомством відбувається лише англійською мовою, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Заявникам, які не є резидентами Австралії, рекомендовано представляти свої інтереси перед відомством через патентних повірених Австралії.

Термін подання заявки в Австралію із запитом конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати подання попередньої заявки та 31 місяць від дати пріоритету в разі переведення заявки PCT на національну фазу Австралії.

Основний нормативно-правовий акт: Patents Act 1990.

Процедура одержання патенту на винахід в Австралії за національною процедурою

Заявка на патент в Австралії повинна містити такі документи:

  • заяву про видачу патенту;
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (за наявності);
  • документ, що підтверджує сплату патентного збору в установленому розмірі (може бути наданий протягом 2 місяців від дати подання заявки).

У разі заявлення пріоритету:

  • завірену копію попередньої заявки англійською мовою (може бути затребувана за клопотанням відомства або третіх осіб і повинна бути надана протягом 3 місяців від такого клопотання).

Дата подання заявки встановлюється за одержанням австралійським відомством мінімального пакета документів (відомостей, що дають змогу встановити особу заявника та/або винахідника і дають змогу зв’язатися із заявником та/або винахідником; опису та креслень, якщо наявні; номера та країни попередньої заявки, якщо заявляється пріоритет; документ, що підтверджує право заявника на одержання патенту, якщо автор не є заявником).

Після встановлення дати подання заявки відомство Австралії проводить експертизу, за результатами якої ухвалює рішення про видачу або про відмову у видачі патенту. Згідно з законодавством Австралії, експертиза складається з формальної експертизи й експертизи по суті.

Під час формальної експертизи заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам.

Публікація відомостей про заявку на винахід здійснюється в офіційному бюлетені після закінчення 18 місяців від дати подання заявки або від дати пріоритету.

Для проведення експертизи по суті (що встановлює відповідність винаходу критеріям патентоздатності) заявнику необхідно подати клопотання про проведення експертизи протягом 5 років від дати подання заявки або протягом 2 місяців від дати одержання повідомлення від відомства Австралії, залежно від того, який строк настане раніше. Експертиза по суті проводиться протягом 12 місяців після подання заявником клопотання та сплати збору за експертизу.

У разі позитивного рішення експертизи відбувається реєстрація, публікація в офіційному бюлетені та видача патенту на винахід . Державний збір за видачу патенту повинен бути сплачений і документ, що підтверджує сплату,повинен надійти у відомство протягом 3 місяців після рішення про видачу патенту.

Перший річний збір за підтримання чинності патенту сплачується з 4 року від дати подання заявки, тобто за 5 рік. Подальша сплата зборів за підтримання чинності патенту відбувається щорічно до дати закінчення поточного року дії патенту. Згідно з законодавством Австралії, цей термін може бути продовжений на 6 місяців за умови сплати додаткового збору.

Законодавством Австралії не передбачена охорона винаходів як корисних моделей. Однак існує інноваційний патент, який видається за результатами формальної експертизи та діє 8 років від дати подання заявки. Заявник може також заявити експертизу по суті, яка проводиться після видання інноваційного патенту. Інноваційний патент може складатися максимум із 5 пунктів формули, причому всі вони можуть бути незалежними.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді відповісти на всі питання, що цікавлять вас, і надати повний комплекс послуг з одержання патенту на винахід в Австралії. Для одержання докладної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.