+
+


Одержання патенту на винахід у Великій Британії


Патент в ВеликобританииПатент на винахід у Великій Британії може бути одержаний шляхом подання заявки на національний патент в Офіс Інтелектуальної Власності Великої Британії (www.ipo.gov.uk) або на регіональний Європейський патент в Європейське патентне відомство (ЄПВ).

У разі якщо заявника цікавить одержання правової охорони тільки на території Великої Британії, найбільш доцільною є процедура одержання національного патенту.

Термін дії патенту на винахід у Великій Британії становить 20 років від дати подання заявки.

База даних зареєстрованих у Великій Британії патентів на винаходи та поданих заявок доступна за посиланням.

Процедура патентування винаходу у Великій Британії триває близько 5 років..

Вартість патентування винаходу у Великій Британії залежить від кількості заявлених пріоритетів. Для одержання докладного розрахунку вартості реєстрації патенту на винахід у Великій Британії, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді Вам допомогти.

Діловодство за заявкою, а також подальша взаємодія з відомством відбувається лише англійською мовою, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Заявникам, які не є резидентами Великої Британії, рекомендовано представляти свої інтереси перед відомством через патентних повірених Великої Британії.

Термін подання заявки у Велику Британію із запитом конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати подання попередньої заявки та 31 місяць від дати пріоритету в разі переведення заявки PCT на національну фазу Великої Британії.

Основний нормативно-правовий акт: The Patents Act 1977.

Процедура одержання патенту на винахід у Великій Британії

Заявка на патент у Великій Британії повинна містити такі документи:

  • заяву про видачу патенту;
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (якщо наявні).

У разі заявлення пріоритету:

  • заяву про запит пріоритету з прикріпленою завіреною копією попередньої заявки (може бути надана протягом 16 місяців від дати пріоритету).

Дата подання заявки встановлюється за одержанням британським відомством мінімального пакета документів (заяви в довільній формі про видачу патенту; відомостей, що дають змогу встановити особу заявника або зв’язатися із заявником; матеріалу, схожого на опис винаходу; документа про сплату збору за подання заявки).

Після встановлення дати подання заявки відомство Великої Британії проводить експертизу, за результатами якої ухвалює рішення про видачу або про відмову у видачі патенту. Згідно із законодавством Великої Британії, експертиза складається з попередньої експертизи й експертизи по суті.

Попередню експертизу заявки на винахід відомство проводить у 2-тижневий термін від дня подання заявки, під час неї вона перевіряється на відповідність формальним вимогам.

Після видачі звіту про проведення попередньої експертизи відомство Великої Британії проводить патентний пошук, який заявник повинен заявити протягом 12 місяців від дати подання заявки. У разі заявлення пріоритету пошук повинен бути заявлений протягом 12 місяців від дати пріоритету або 2 місяців від дати подання в залежно від того, що настане пізніше. Процедура патентного пошуку у Великій Британії в середньому займає 6 місяців. За умови успішного результату патентного пошуку заявка публікується в офіційному бюлетені після закінчення 18 місяців від дати подання або дати пріоритету, якщо такий заявляється.

Протягом 6 місяців після публікації заявки заявнику необхідно подати клопотання у відомство Великої Британії та сплатити відповідний збір за експертизу по суті (яка встановлює відповідність винаходу критеріям патентоздатності), інакше заявка буде вважатися відкликаною.

У разі позитивного рішення експертизи - відбувається реєстрація, публікація в офіційному бюлетені та видача патенту на винахід. Збір за видачу патенту на винахід не передбачений законодавством Великої Британії.

Перший річний збір за підтримування чинності патенту повинен бути сплачений після закінчення 4 років від моменту подання заявки, а саме до останнього дня місяця, в якому була подана заявка. (Наприклад, якщо заявка була подана 10 липня 2016 р., то збір повинен бути сплачений до 31 липня 2020 р.) У разі якщо патент було видано пізніше, ніж настав термін сплати першого річного збору, в такому разі перший збір сплачується протягом 3 місяців від видачі патенту. Подальша сплата зборів за підтримання чинності патенту відбувається щорічно (за 3 місяці до і за 1 місяць після зазначеного терміну без додаткової сплати). Згідно із законодавством Великої Британії, цей термін може бути продовжений на 6 місяців за умови сплати додаткового збору в розмірі ?24 за кожен прострочений місяць.

Правова охорона винаходу як корисної моделі не передбачена законодавством Великої Британії.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді відповісти на всі питання, що цікавлять вас, і надати повний комплекс послуг з одержання патенту на винахід у Великій Британії. Для одержання докладної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.