+
+


Одержання патенту на винахід у Фінляндії


Патент в ФинляндииПатент на винахід у Фінляндії може бути одержаний шляхом подання заявки на патент у Фінське патентне та реєстраційне відомство (www.prh.fi), або на регіональний Європейський патент у Європейське патентне відомство (ЄПВ) з його наступною валідацією у Фінляндії.

Термін дії патенту на винахід у Фінляндії становить 20 років від дати подання заявки.

Процедура патентування винаходу у Фінляндії триває 2-2,5 роки.

База даних зареєстрованих у Фінляндії патентів на винаходи та поданих заявок доступна за посиланням.

Вартість патенту на винахід у Фінляндії залежить від кількості пунктів формули та від загального обсягу патентної заявки. Для одержання докладного розрахунку вартості реєстрації патенту на винахід у Фінляндії, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді Вам допомогти.

Діловодство за заявкою, а також подальша взаємодія з відомством Фінляндії відбувається англійською, фінською або шведською мовами, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Якщо заявник не є резидентом Фінляндії, його інтереси у відомстві повинні бути представлені патентним повіреним, що має постійне місце проживання в межах Європейської економічної зони.

Термін подання заявки у Фінляндію із заявленням конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати пріоритету та 31 місяць від дати пріоритету у разі переведення заявки PCT на національну фазу Фінляндії.

Основний нормативно-правовий акт: Patents Act.

Процедура одержання патенту на винахід у Фінляндії

Заявка на патент у Фінляндії повинна містити такі документи:

  • заяву про видачу патенту;
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (якщо є);
  • документ про сплату збору за подання заявки;
  • переклад формули та реферату фінською або шведською мовою, у разі якщо заявка була подана англійською (може бути представлений протягом 18 місяців від дати подання заявки);
  • документ, що підтверджує право заявника на одержання патенту, у разі якщо автор не є заявником;
  • довіреність у разі ведення діловодства через патентного повіреного.

Дата подання заявки встановлюється за одержанням патентним відомством Фінляндії мінімального пакета документів (опису; одного або більше пунктів формули; креслень, якщо наявні; реферату фінською або англійською мовою, підтвердження права заявника на одержання патенту, документа про сплату збору за подання заявки). У разі якщо в заявці є посилання на більш ранню заявку, необхідно також надати інформацію про дату подання цієї заявки, серійний номер і відомство, куди була подана ця заявка.

Згідно із законодавством Фінляндії, заявка на винахід проходить формальну експертизу й експертизу по суті.

Під час формальної експертизи відомство Фінляндії перевіряє заявку на відповідність формальним вимогам.

Публікація відомостей про заявку на винахід здійснюється в офіційному бюлетені після закінчення 18 місяців від дати подання заявки.

Після закінчення формальної експертизи проводиться експертиза по суті. Якщо винахід відповідає вимогам патентоздатності, відомство видає рішення про видачу патенту. Перші річні збори за підтримування чинності патенту повинні бути сплачені після закінчення 2 років від дати подання заявки.

Одержання патенту на корисну модель у Фінляндії

Законодавство Фінляндії також передбачає реєстрацію корисної моделі, патент на яку видається за результатами формальної експертизи. Процедура патентування корисної моделі у Фінляндії в середньому становить 3 місяці. Максимальний термін правової охорони корисної моделі у Фінляндії становить 10 років від дати подання заявки.

Як корисна модель охороняється нове та промислово застосовне рішення, що стосується конструктивного виконання засобів виробництва та предметів споживання, а також їхніх складових частин (умови патентоздатності корисної моделі).

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді відповісти на всі питання, що цікавлять вас, і надати повний комплекс послуг з одержання патенту на винахід або корисну модель у Фінляндії або будь-якій іншій країні Євросоюзу. Для одержання докладної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.