+
+


Одержання патенту на винахід у Бразилії


Патент в БразилииПатент на винахід у Бразилії може бути одержаний шляхом подання заявки на національний патент у Національний інститут промислової власності Бразилії (www.inpi.gov.br).

Термін дії патенту на винахід у Бразилії становить 20 років від дати подання заявки.

База даних зареєстрованих у Бразилії патентів на винаходи та поданих заявок доступна за посиланням.

Вартість патентування винаходу в Бразилії залежить від загальної кількості пунктів формули. Для одержання докладного розрахунку вартості реєстрації патенту на винахід в Бразилії, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді Вам допомогти.

Діловодство за заявкою, а також подальша взаємодія з відомством відбувається лише португальською мовою, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Якщо заявник не є резидентом Бразилії, його інтереси у відомстві повинні бути представлені патентними повіреними.

Термін подання заявки в Бразилію із запитом конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати подання попередньої заявки та 30 місяців від дати пріоритету в разі переведення заявки PCT на національну фазу Бразилії.

Основний нормативно-правовий акт: Law No. 9.279 of May 14, 1996 (Industrial Property Law).

Процедура одержання патенту на винахід у Бразилії

Заявка на патент у Бразилії повинна містити такі документи:

  • заяву про видачу патенту;
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (якщо наявні);
  • документ, що підтверджує сплату патентного збору в установленому розмірі;
  • довіреність, у разі ведення діловодства через представника (може бути надана протягом 60 днів від дати подання заявки).

У разі заявлення пріоритету:

  • заяву про запит пріоритету із завіреною копією пріоритетного документу (повинна бути надана протягом 180 днів від дати подання заявки).

Дата подання заявки встановлюється за одержанням бразильським відомством мінімального пакета документів (відомостей, що дають змогу встановити особу заявника та/або винахідника та дають змогу зв’язатися із заявником та/або винахідником; формули винаходу португальською мовою).

Після встановлення дати подання заявки відомство Бразилії проводить експертизу, за результатами якої ухвалює рішення про видачу або про відмову у видачі патенту. Згідно із законодавством Бразилії, експертиза складається з формальної експертизи та експертизи по суті.

Під час формальної експертизи заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам.

Публікація відомостей про заявку на винахід здійснюється в офіційному бюлетені після закінчення 18 місяців від дати подання заявки.

Для проведення експертизи по суті (яка встановлює відповідність винаходу критеріям патентоздатності) заявнику необхідно подати клопотання у відомство не пізніше ніж за 36 місяців від дати подання заявки/міжнародної заявки. Експертиза по суті проводиться після закінчення 60 днів після публікації відомостей про заявку в офіційному бюлетені.

У разі позитивного рішення експертизи відбувається реєстрація, публікація в офіційному бюлетені та видача патенту на винахід. Державний збір за видачу патенту повинен бути сплачений і документ, що підтверджує сплату,повинен надійти у відомство протягом 60 днів після ухвалення рішення про видачу патенту.

Перший річний збір за підтримання чинності патенту повинен бути сплачений після закінчення 2 років від дати подання заявки, тобто за 3 рік. Подальша сплата зборів за підтримання чинності патенту відбувається щорічно протягом 3 місяців після дати закінчення поточного року дії патенту. Згідно із законодавством Бразилії цей термін може бути продовжений на 6 місяців за умови сплати додаткового збору.

Одержання патенту на корисну модель у Бразилії

Законодавство Бразилії також передбачає можливість реєстрації корисної моделі. Патент на корисну модель видається за результатами формальної експертизи й експертизи по суті. Процеси, методи, системи або хімічні склади не охороняються як корисні моделі. Заявка на корисну модель повинна містити тільки один незалежний пункт і необмежену кількість залежних пунктів формули.

Термін дії патенту на корисну модель у Бразилії становить 15 років від дати подання заявки.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді відповісти на всі питання, що цікавлять вас, і надати повний комплекс послуг з одержання патенту на винахід або корисну модель у Бразилії. Для одержання докладної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.