+
+


Одержання патенту на винахід у Білорусі


Патент в БеларусиНаша компанія працює на ринку Білорусі з 2004 року; у 2017 р. було відкрито власний офіс у м. Мінськ і в штат компанії було прийнято патентного повіреного Білорусі, пані Людмилу Герасимову, яка зробила значний внесок у становлення та розвиток національної системи інтелектуальної власності Білорусі.

Патент на винахід у Білорусі може бути одержаний шляхом подання заявки на патент у Національний центр інтелектуальної власності (www.belgospatent.org.by), або на регіональний Євразійський патент в Євразійське патентне відомство.

Термін дії патенту на винахід у Білорусі становить 20 років від дати подання заявки. За клопотанням патентовласника дія патенту на винахід, що належить до лікарського засобу, пестициду або агрохімікату, може бути продовжена, але не більш ніж на п’ять років.

Процедура патентування винаходу в Білорусі триває 2 до 5 років.

База даних зареєстрованих у Білорусі патентів на винаходи та поданих заявок доступна за посиланням.

Вартість патентування винаходу в Білорусі залежить від кількості незалежних пунктів формули, кількості залежних пунктів формули винаходу понад 10 на один незалежний пункт і кількості заявлених пріоритетів. Для одержання докладного розрахунку вартості реєстрації патенту на винахід в Білорусі, будь ласка, зв’яжіться з нами, будемо раді Вам допомогти.

Діловодство за заявкою, а також подальша взаємодія з відомством відбувається білоруською або російською мовами, зокрема надання аргументованих відповідей на запити експертизи, якщо вони виникають.

Інтереси нерезидентів Білорусі повинні бути представлені у відомстві Білорусі зареєстрованими патентними повіреними.

Термін подання заявки в Білорусь із запитом конвенційного пріоритету становить 12 місяців від дати подання попередньої заявки та 31 місяць від дати пріоритету в разі переведення заявки PCT на національну фазу Білорусі.

Основний нормативно-правовий акт: Закон Республіки Білорусь від 16.12.2002 № 160-З «Про патенти на винаходи, корисні моделі, промислові зразки».

Одержання патенту на винахід у Білорусі за національною процедурою

Заявка на патент у Білорусі повинна містити такі документи:

  • заяву про видачу патенту із зазначенням автору винаходу та його місця проживання або місцезнаходження;
  • опис, формулу винаходу, реферат, креслення (якщо наявні) будь-якою мовою;
  • довіреність у разі подання заявки через патентного повіреного, підписану заявником/скріплену печаттю для юридичної особи (може бути надана протягом 2 місяців від дати подання заявки);
  • документ про сплату патентного збору (може бути наданий протягом 2 місяців від дати подання заявки);
  • переклад заявки білоруською або російською мовою (може бути наданий протягом 2 місяців від дати подання заявки).

У разі заявлення конвенційного пріоритету:

  • заяву про запит пріоритету з прикріпленою завіреною копією попередньої заявки (заява може бути надана протягом 2 місяців, а завірена копія заявки – протягом 16 місяців від дати пріоритету).

Дата подання заявки встановлюється за одержанням білоруським відомством мінімального пакета документів (заяви про видачу патенту; опису, формули винаходу, реферату, креслень, якщо наявні).

Заявка на винахід у Білорусі проходить експертизи, за результатами яких відомство виносить рішення про видачу або про відмову у видачі патенту. Згідно із законодавством Білорусі, експертиза складається з попередньої та патентної експертиз.

Протягом 3 місяців від дати подання заявки відомство Білорусі проводить попередню експертизу, під час якої заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам.

Відомості про заявку на винахід, яка пройшла попередню експертизу, за результатами якої ухвалено позитивне рішення, публікуються в офіційному бюлетені після закінчення 18 місяців від дати подання заявки або, якщо заявлено пріоритет, від дати найбільш раннього пріоритету.

Для проведения патентной экспертизы заявителю необходимо подать ходатайство в ведомство Беларуси при подаче заявки либо в течение трех лет от даты ее подачи. В ходе проведения патентной экспертизы устанавливается соответствие изобретения критериям патентоспособности.

У випадку позитивного рішення експертизи та сплати зборів за реєстрацію та видачу патенту відбувається реєстрація в Державному реєстрі винаходів. Протягом 3 місяців після реєстрації відбувається публікація в офіційному бюлетені, а видача патенту на винахід - протягом 5 днів після публікації.

Збір за підтримку чинності патенту сплачується за кожний рік його дії, починаючи з 3 року від дати подання заявки. Перший збір за підтримку чинності патенту сплачується одночасно зі збором за реєстрацію та видачу і включає сплату за попередні роки. За умови внесення додаткового збору, термін на сплату річного збору може бути продовжений, але не більш ніж на 6 місяців.

Одержання патенту на корисну модель у Білорусі

Законодавство Білорусі також передбачає охорону винаходу як корисної моделі, патент на яку видається за результатами експертизи заявки на корисну модель. Об’єктом корисної моделі, якому надається правова охорона, є технічне рішення, що стосується пристроїв та є новим і промислово застосовним.

Процедура патентування корисної моделі в Білорусі в середньому становить 1-2 роки. Термін правової охорони корисної моделі в Білорусі становить 5 років від дати подання заявки та може бути продовжений за клопотанням заявника, але не більш ніж на 5 років.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді відповісти на всі питання, що цікавлять вас, і надати повний комплекс послуг з одержання патенту на винахід або корисну модель у Білорусі. Для одержання докладної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.