Сплата мита та зборів


За здійснення юридично значущих дій, пов'язаних із процедурою патентування або реєстрацією будь-якого об'єкта інтелектуальної власності (винахід, промисловий зразок, корисна модель, сорт рослини, торгова марка, найменування місця походження товару та ін), а також з підтриманням чинності патенту (сплата щорічних зборів) передбачено стягнення офіційних зборів і державного мита..

Розміри і процедура сплати офіційних патентних зборів і державного мита сурово регламентовані відповідними постановами або правилами Патентного відомства країни. Зокрема, для кожної юридичної дії існують крайні строки сплати зборів, після закінчення яких мито або збір не можуть бути зараховані і заявка буде вважатися відкликаною або патент - недійсним. Так, за статистикою близько 20 % об'єктів втрачають правову охорону через несвоєчасну сплату зборів, що викликає необхідність постійного контролю за своєчасністю сплати зборів для підтримання патентів у дії.

У кожній країні є особливості розрахунку розміру та процедури сплати зборів і мит, а для здійснення платежів використовується національна валюта. Тому дуже часто процес сплати патентних зборів до Патентного відомства іноземної держави пов'язаний з додатковими фінансовими і тимчасовими витратами, що обумовлено:

  • складнощами через купівлю валюти;
  • високою вартістю банківських переказів;
  • необхідністю конвертації валют;
  • необхідністю співпраці з іноземними патентними повіреними, в тому числі укладення договорів та складання актів виконаних робіт;
  • сплатою додаткових поштових та кур'єрських витрат.

Звертаємо також Вашу увагу, що законодавство практично всіх країн СНД передбачає надання пільг зі сплати патентних зборів для деяких категорій заявників або патентовласників. Фахівці нашої компанії допоможуть точно розрахувати розмір державного мита або збору з урахуванням можливості їх пільгової сплати.

Ми пропонуємо Вам комплекс послуг з контролю за строками та своєчасної сплати патентних зборів до Патентного відомства будь-якої країни світу:

  • точний розрахунок розміру збору, який підлягає сплаті;
  • здійснення постійного контролю за термінами сплати збору на всіх стадіях діловодства з отримання патенту або свідоцтва, а також після його отримання;
  • сплата зборів у валюті будь-якої країни від імені клієнта на підставі довіреності;
  • підготовка та подання клопотання про повернення або перезалік зайво або помилково сплаченого збору за вчинення тієї чи іншої юридичної дії;
  • консультації з можливих сплат зборів за пільговими тарифами та розрахунок розміру пільг для сплати патентних зборів.