АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


11/04/2017

Зміни до Закону України «Про авторське право і суміжні права»

23 березня 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який також вносить зміни до Закону України «Про авторське право і суміжні права». Зокрема відповідні положення запроваджують процедуру припинення порушень авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет на основі повідомлення про порушення.

Згідно встановленого порядку, власник твору матиме право надіслати повідомлення власнику веб-сайту або веб-сторінки з вимогою про припинення порушення. Вказана дія може бути вчинена лише за представництвом (посередництвом) адвоката, за умови ідентифікації заявника та підтвердження наявності у нього прав, про припинення порушення яких висувається вимога. У випадку, якщо обґрунтована вимога власника виключних прав на об’єкт авторського права не буде задоволена впродовж 48 годин з моменту її отримання, він вправі звернутися з вимогою про припинення порушення до постачальника послуг хостингу.

Встановлена процедура застосовуватиметься лише щодо наступних об’єктів авторського права: музичні та аудіовізуальні твори, комп’ютерні програми, відеограми, фонограми та передачі (програми) організацій мовлення.

Прийнятий закон повинен пройти процедуру підписання Президентом та опублікування. На наступний день після опублікування закон вступає в силу.

Практики застосування даного порядку наразі не існує, однак передбачається що він сприятиме підвищенню ефективності боротьби з онлайн піратством.


Повернутися до списку новин