АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


28/08/2017

Набув чинності регіональний принцип вичерпання виключного права на торгівельну марку на території Киргизької Республіки

12 серпня 2017 року набули чинності положення розділу V Протоколу з охорони і захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності (Додаток №26 до Договору про Євразійський економічний союз (ЄАЕС) від 29 травня 2014 року).

Документом передбачається, що регіональний принцип вичерпання виключного права на торгівельну марку та торгівельну марку ЄАЕС застосовується на територіях держав-членів ЄАЕС. Відповідно до цього принципу, використання торгівельної марки та торгівельної марки ЄАЕС у відношенні до товарів, що було правомірно введено до цивільного обороту на території будь-якої з держав-членів ЄАЕС як правовласником торгівельної марки та/або торгівельної марки ЄАЕС, так і іншими особами з його згоди, не може вважатися порушенням виключного права на торгівельну марку та торгівельну марку ЄАЕС.

Таким чином, імпорт товарів, позначених як торгівельні марки, що охороняються державами-членами, а також торгівельні марки ЄАЕС, на територію будь-якої держави-члена ЄАЕС призводить до вичерпання виключних прав на торгівельну марку на всій території ЄАЕС. При цьому, товари, що імпортуються, можуть вільно пересуватися у межах держав-членів.

Відзначимо, що до набуття чинності положень вищезазначеного Протоколу в Киргизькій Республіці діяв національний принцип вичерпання виключного права на торгівельну марку. У відповідності з ним, імпорт на територію Киргизстану товарів, позначених як торгівельні марки, що охороняються в Киргизькій Республіці, допускався лише за умови згоди правовласників цих торгівельних марок.


Повернутися до списку новин