АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


04/04/2017

Уряд Російської Федерації підтримав ратифікацію Женевського акта Гаазької угоди

23 березня 2017 року на засіданні Ради Федерації було ухвалено Федеральний закон «Про ратифікацію Женевського акта Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків».

Женевський акт Гаазької угоди був підписаний російським урядом ще в 1999 році. Унаслідок ратифікації акта Російська Федерація приєднується до таких країн-учасниць, як Сполучені Штати, Японія, Південна Корея, Європейський Союз, Африканська організація інтелектуальної власності (OAPI) тощо.

Женевський акт регулює питання, пов’язані з поданням заявки на міжнародну реєстрацію промислових зразків, дією міжнародної реєстрації, визнанням її недійсної та внесенням змін у Міжнародний реєстр, що містить дані про реєстрації промислових зразків. Згідно з Женевським актом Гаазької угоди, заявники можуть реєструвати до 100 промислових зразків (за умови, що всі вони належать до того самого класу Локарнської класифікації) шляхом подання однієї заявки в Міжнародне бюро ВОІВ, що дає змогу реєструвати промислові зразки з мінімальними формальностями в численних країнах і регіонах. Крім того, згідно з Гаазькою угодою, записи про наступні зміни в реєстрації промислового зразка, а також продовження міжнародної реєстрації можна здійснювати за допомогою одного процедурного кроку – подання відповідного клопотання.

Ратифікація Женевського акта дасть змогу російським заявникам одержувати одночасну охорону прав на промислові зразки відразу в декількох країнах, що підписали Женевський акт Гаазької угоди, шляхом подання єдиної заявки безпосередньо в Міжнародне бюро ВОІВ. Водночас заявники з інших країн тепер під час подавання заявки на охорону промислових зразків зможуть запитати охорону тих же об’єктів у Російській Федерації.

Ратифікація російським урядом Женевського акта не тільки спростить процес правової охорони промислових зразків за кордоном і дасть змогу зекономити на адміністративних витратах, а й стане доброю основою для активного розвитку російської торгівлі й економіки.

Федеральний закон, що підтверджує ратифікацію Женевського акта, набуває чинності після закінчення 180 днів із дня його офіційної публікації.


Повернутися до списку новин