АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


07/06/2016

Нова редакція Закону Республіки Білорусь «Про товарні знаки і знаки обслуговування» набуде чинності 15 липня 2016 року

З метою вдосконалення механізмів правової охорони товарних знаків і знаків обслуговування, 5 січня 2016 р. було прийнято Закон Республіки Білорусь «Про внесення змін і доповнень до деяких законів Республіки Білорусь з питань правової охорони товарних знаків і знаків обслуговування». Дані зміни набудуть чинності 15 липня 2016 року.

Слід зазначити, що Положення «Про порядок реєстрації товарного знака і знака обслуговування» найближчим часом планується привести у відповідність зі змінами, внесеними в основний товарозначний закон республіки.

Пропонуємо вам огляд основних змін, викладених у новій редакції закону.

Підстави для відмови в реєстрації

Перелік підстав для відмови в реєстрації позначень був змінений і доповнений. Раніше до реєстрації не допускалися знаки, що складаються виключно зі знаків і (або) зазначень, що використовуються для позначення виду, якості, кількості, властивості, призначення, цінності товару, а також часу, місця та способу його виробництва. Згідно з новою редакцією, якщо такий знак і зазначення займають домінуюче положення в позначенні, то в його реєстрації буде відмовлено. Також позначення не може бути зареєстровано як товарний знак, якщо воно тотожне або подібне до ступеня змішування відносно однорідних товарів селекційного досягнення або промислового зразка, які охороняються в Білорусі та отримали правову охорону (мають пріоритет) раніше дати подання заявки на позначення.

Вказівка класу МКТП

Якщо раніше вказувати в заявці відповідний клас згідно МКТП було не обов’язково, то тепер перелік товарів, згрупованих відповідно до Міжнародної класифікації, повинен бути вказаний.

Подання заявки (сплата мит і подання довіреності)

Раніше документ, який підтверджує сплату мита за подання, а також довіреність, що підтверджує повноваження патентного повіреного, подавалися тільки одночасно з заявкою. Тепер документ про сплату мита, як і довіреність, можуть бути подані одночасно з заявкою або протягом двох місяців з дати її надходження в патентний орган.

Термін проведення експертизи заявленого позначення

Для проведення експертизи заявленого позначення, яка проводиться після закінчення попередньої експертизи, встановлено дворічний термін з дати прийняття рішення про прийняття заявки до розгляду.

Відновлення пропущених термінів

Для заявника з’явилася можливість відновити такі пропущені терміни:

  • Термін відповіді на запит попередньої експертизи;
  • Термін відповіді на запит основної експертизи;
  • Термін подання клопотання про проведення повторної експертизи;
  • Термін подання скарг до Апеляційної палати.

Відновити терміни можливо не пізніше трьох місяців з дати їх закінчення, а також за умови сплати відповідних мит і наявності поважних причин пропуску відповідних термінів.

Публікація відомостей про заявку та реєстрацію

Новою редакцією закону передбачено публікацію відомостей про заявку, за якою було прийнято рішення про прийняття до розгляду, на офіційному сайті патентного органу. Відомості публікуються протягом двох місяців від дати прийняття такого рішення.

У той же час термін публікації відомостей про реєстрацію товарного знака в офіційному віданні патентного органу був скорочений з трьох до двох місяців від дати реєстрації товарного знака в Реєстрі.

Визнання товарного знаку загальновідомим

Відомості, що внесені до переліку загальновідомих товарних знаків, тепер публікуються протягом двох місяців від дати їх внесення до цього переліку. Раніше цей термін становив три місяці. Також термін оскарження рішення Апеляційної ради про визнання товарного знака загальновідомим був скорочений з одного року до 6 місяців.

На додаток слід зазначити, що на зустрічі з патентними повіреними Республіки Білорусь, яка відбулася 30 травня 2016 р., були озвучені деякі зміни, що будуть викладені в новій версії Положення «Про порядок реєстрації товарного знака і знака обслуговування».

Наприклад, планується введення нової форми довіреності, де заявник самостійно повинен буде вказати всі повноваження представника, а не просто відмітити їх «пташками».

Планується продовжити термін сплати мита за видачу свідоцтва, реєстрацію знака в Реєстрі та його публікацію: після закінчення передбаченого законом двомісячного терміну, мито можна сплатити ще протягом трьох місяців, але при цьому воно збільшиться на 50%. Також планується ввести додаткові пункти, що стосуються виділених і перетворених заявок з метою встановлення більш чіткого порядку здійснення даних дій.


Повернутися до списку новин