АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


28/07/2016

Новий Закон України «Про судоустрій і статус суддів» та зміни в Конституції України

У червні Верховною Радою України розпочато процес реформування судової системи України, в рамках якого прийнято три закони. Нові закони спрямовані на усунення недоліків існуючої судової системи, підвищення її стандартів та ефективності.

Зокрема новим законом «Про судоустрій і статус суддів» передбачено створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності як суду першої інстанції для вирішення категорії справ, пов'язаних з інтелектуальною власністю, які можуть бути переглянуті Верховним Судом. Новий порядок буде сприяти більш швидкому розгляду позовів і перешкоджати накопиченню нерозглянутих справ.

Крім того, зміни до Конституції України встановлюють, що представництво інтересів в судах, в тому числі і в Вищому суді з питань інтелектуальної власності, здійснюється виключно адвокатами, на відміну від попередньої практики, коли представництво могло також здійснюватися патентними повіреними і юрисконсультами. Ці зміни вступлять в силу з 1 січня 2019 року.

Реформа також стосується і виконавчого провадження, зокрема запроваджується інститут приватних судових виконавців. Новий орган покликаний підвищити ефективність виконання судових рішень, надаючи можливість правовласникам контролювати проведення виконавчих дій.

У підсумку слід зазначити, що вищезгадані зміни спрямовані на реалізацію повномасштабної судової реформи в Україні згідно очікувань громадськості та у відповідності з європейськими стандартами.


Повернутися до списку новин