АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


15/07/2016

Зміни у законодавстві РФ щодо промислових зразків

З 27 січня 2016 року в РФ набрали чинності нові «Правила складання, подання та розгляду документів, що є підставою для здійснення юридично значущих дій щодо державної реєстрації промислових зразків, та їх форми» (далі – Правила).

Згідно з новими Правилами можливість подання декількох виконань (варіантів промислових зразків) в одній заявці була істотно обмежена.

Згідно з новими Правилами варіантами промислового зразка можуть бути рішення, що відрізняються несуттєвими ознаками та (або) ознаками, що визначають комбінації кольорів. Це означає, що варіантами можуть бути виконання, що відрізняються лише кольором або такими особливостями, що відразу не помітні («не впадають в око»). Усі інші видимі відмінності вже не можуть бути подані в одній заявці як один варіант виконання.

Також згідно з новими Правилами вже не можна подавати в одній заявці цілий винахід та його частину (наприклад, автомобіль (цілий винахід) та його фару (частину цілого винаходу); або банку з кришкою (цілий виріб) та кришку (частину цілого виробу)). Можливий лише варіант подання, коли цілим виробом є набір виробів (наприклад, сервіз), а частиною виробу є частина набору (наприклад, чашка, блюдце тощо); або меблевий гарнітур (цілий виріб) та диван, крісло тощо (частина цілого виробу).


Повернутися до списку новин