АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


26/08/2016

Підписання Закону Республіки Білорусь «Про приєднання Республіки Білорусь до Договору про патентне право»

13 липня 2016 р. Президент Республіки Білорусь підписав Закон «Про приєднання Республіки Білорусь до Договору про патентне право».

Договір про патентне право (PLT), ухвалений 1 липня 2000 р., функціонує під егідою Всесвітньої організації інтелектуальної власності та визначає узгоджені на міжнародному рівні базові стандарти охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності. Договір передбачає:

  • гармонізацію формальних вимог, які встановлюють патентні відомства;
  • оптимізацію процедур одержання патентів на винаходи та підтримки їхньої чинності;
  • установлення єдиного стандартизованого на міжнародному рівні набору формальних вимог до заявок на видачу патентів на винаходи, спрощених процедур у патентних відомствах тощо.

Після підписання Договору Республікою Білорусь його учасникам стали 37 держав. Приєднання Республіки Білорусь до Договору надасть заявникам і патентовласникам додаткові гарантії під час розгляду заявки на видачу патенту на винахід, такі як право на клопотання про продовження строків здійснення процесуальних дій, необхідних у рамках розгляду заявки, сповіщення білоруських заявників про невиконання ними процесуальних вимог до заявки тощо.

Закон був опублікований на національному інтернет-порталі Республіки Білорусь 16 липня 2016 р. та набрав чинності через 10 днів після офіційної публікації 26 липня 2016 р.


Повернутися до списку новин