АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


19/10/2016

Зміни у законодавстві Республіки Молдова

30 вересня 2016 року набула чинності Постанова Уряду Республіки Молдова № 1072, що вносить зміни в Перелік юридично значущих послуг у галузі охорони об’єктів інтелектуальної власності (постанова № 774 від 13 серпня 1997 року), а також відповідні офіційні мита.

Внесення змін у Постанову № 774 було викликане набуттям чинності нового законодавства у сфері інтелектуальної власності, результатом якого стала можливість валідації європейських патентів, реєстрації географічних назв та найменувань місць походження товарів. Нова постанова також виключає положення про такий об’єкт інтелектуальної власності, як корисна модель, яка була в Молдові замінена короткостроковим патентом, однак була наявна у Постанові до цих змін.

Усі офіційні мита, вказані в Постанові, безпосередньо випливають із положень спеціальних законів у сфері інтелектуальної власності. Водночас офіційні мита здебільшого залишилися незмінними, а в деяких випадках знизилися. Крім того, варто відзначити, що фізичним особам, малим і середнім підприємствам, організаціям у сфері науки та інновацій і надалі будуть надаватися знижки на офіційні мита.


Повернутися до списку новин