АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


13/12/2016

Зміни в Положенні про патентні збори в Республіці Білорусь

18 жовтня 2016 р. Президентом Республіки Білорусь було підписано Закон Республіки Білорусь «Про внесення змін та доповнень у Податковий кодекс Республіки Білорусь», що змінює Положення про патентні збори. Даний закон набере чинності 1 січня 2017 року.

Основна зміна у Податковому кодексі, що стосується сфери інтелектуальної власності, пов’язана з дедоларизацією білоруської економіки, передбаченою Податковим кодексом. У зв’язку з цим офіційні збори, що раніше фіксувалися в доларах США, тепер будуть закріплені згідно з курсами основної валюти Республіки Білорусь – білоруського рубля. У результаті внесених змін загальна структура зборів залишилася незмінною, а самі збори збільшилися приблизно на 20 %.

Закон також передбачає порядок зарахування зайво сплачених грошових засобів, а також засобів, що надійшли під час сплати патентного збору за юридично значущу дію, яка не здійснювалася.

Також слід відзначити, що були зменшені офіційні збори за проведення експертизи торговельної марки та подовження дії свідоцтва.


Повернутися до списку новин