МИХАЙЛЮК

СОРОКОЛАТ

I ПАРТНЕРИ

ПАТЕНТНІ ПОВІРЕНІАРХІВ: 2017 2016 2015 2014


09/11/2016

Зміна офіційних мит в Киргизстані

26 жовтня 2016 р. у Киргизстані набули чинності зміни патентних та інших офіційних мит.

Зміни були внесені у зв’язку з постановою Уряду Киргизької Республіки «Про затвердження Положення про мита за патентування винаходів, корисних моделей, промислових зразків, селекційних досягнень, реєстрацію товарних знаків, знаків обслуговування, найменувань місць походжень товарів, надання права користування найменуваннями місць походження товарів та реєстрацію патентних повірених і «Про затвердження Положення про збори на реєстрацію об’єктів авторського права, суміжних прав і топологій інтегральних мікросхем» від 3 жовтня 2016 року.

Головна зміна полягає в переведенні валюти, передбаченої для оплати офіційних мит, із доларів США у киргизькі соми, що пов’язано з відповідною постановою № 135 від 18 березня 2016 року, в якій передбачені дані вимоги. Таке переведення викликало зміни розмірів практично всіх офіційних мит. Деякі з цих мит, наприклад, за подання заявок на винахід, корисну модель та промисловий зразок, а також мита за кваліфікаційну експертизу винаходів та корисних моделей разом із митами за підтримку чинності збільшилися на 10%. Навпаки, офіційні мита за подання та розгляд заявки на торговельну марку із запитом експертизи по суті, а також мита за гранти для всіх об’єктів знизилися з 10% до 40%. Зміна також стосується структури патентних мит, офіційне мито за кожний залежний пункт, починаючи з 11-го, стало єдиним для всіх залежних пунктів вище від 11-го пункту.

Нарешті, слід зазначити, що система знижок також піддалась змінам та дає заявникові менше можливостей скористатися знижками на офіційні мита. Зокрема, була скасована передбачена знижка на одержання патенту для заявників-малих підприємств. До того ж раніше передбачена знижка для заявників-фізичних осіб на сьогодні надається лише за умови, що вказані заявники є винахідниками.


Повернутися до списку новин