АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


31/07/2015

У Латвії прийнято новий закон у сфері інтелектуальної власності

Новий закон, який регламентує сферу діяльності Патентного відомства, Апеляційної ради з питань промислової власності, а також патентних повірених, набуде чинності з 1 січня 2016 року.

У законі викладено основні процедури та правила функціонування Патентного відомства. Слід відмітити, що відомство, яке фінансується з державного бюджету, буде працювати у режимі самофінансування, відповідно державне мито буде замінено на еквівалентні збори за послуги відомства.

Значну увагу у законі приділено сфері діяльності Апеляційної ради з питань промислової власності, якій відтепер надається більш широка автономія. Також змінено судову юрисдикцію: відтепер апелянт, незадоволений рішенням Апеляційної ради, зможе оскаржити його у Муніципальному суді м. Рига, а не в Адміністративному суді, як це було раніше.

Законом уточнено права заявника на представництво в Патентному відомстві, Апеляційній раді з питань промислової власності. Передбачається, що новий закон більш чітко визначить статус патентного повіреного. Зокрема Асоціація патентних повірених Латвії отримала право затвердити норми професійної поведінки патентних повірених, а також виковувати інші завдання, пов’язані з діяльністю патентного повіреного.


Повернутися до списку новин