АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


02/12/2015

Казахстан став повноправним членом СОТ

З 30 листопада 2015 року Казахстан офіційно стає 162-им членом Світової організації торгівлі (СОТ). Протокол про приєднання Казахстану до СОТ був схвалений парламентом у липні поточного року, у вересні він був ратифікований і підписаний Президентом Республіки Казахстан. Переговори щодо вступу Казахстану до СОТ тривали майже 20 років. Заявка була подана 29 січня 1996 року з метою збільшення доступу казахстанських товарів на ринки країн-членів Світової організації торгівлі.

Завдяки вступу Казахстану до СОТ, виникли сприятливі умови, які будуть застосовуватися до імпортних, експортних і транзитних торговельних операцій, міжнародних платежів і митних зборів. Таким чином, як для виробників, так і для споживачів, грань між внутрішнім і зовнішнім ринком стає розмитою і виникає єдиний світовий ринок.

Що стосується захисту прав інтелектуальної власності, відповідно до правила PCT 4.10 (a), в міжнародній заявці може бути заявлено пріоритет однієї або декількох попередніх заявок, поданих в або стосовно країни-учасниці Паризької конвенції про охорону промислової власності або країни-члену Світової організації торгівлі, що не є учасницею Паризької конвенції.


Повернутися до списку новин