АРХІВ: 2017 2016 2015 2014


04/08/2014

Зміни у Федеральному законі РФ «Про введення в дію частини четвертої Цивільного кодексу Російської Федерації»

У Російській Федерації набув чинності Федеральний закон «Про внесення доповнення до Федерального закону «Про введення в дію частини четвертої Цивільного кодексу Російської Федерації», який було розроблено з метою інтеграції Республіки Крим та м. Севастополь у систему охорони інтелектуальної власності Російської Федерації.

Даним законом передбачено, що на території Російської Федерації визнається дія виняткових прав на об'єкти інтелектуальної власності, засвідчених офіційними документами України, що діяли станом на 18 березня 2014 (день прийняття у Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів).

Таке визнання є можливим за умови державної реєстрації цих результатів інтелектуальної діяльності і засобів індивідуалізації на підставі заяв, поданих до федерального органу виконавчої влади з інтелектуальної власності правовласниками, які є громадянами Російської Федерації відповідно з Федеральним конституційним законом «Про прийняття до складу Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим та міста федерального значення Севастополь», або юридичними особами, які подали відповідні заяви про внесення відомостей про них до єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Вищевказані особи, які подали до Державної служби з інтелектуальної власності України (ДСІВУ) заявки на реєстрацію результатів інтелектуальної діяльності або засобів індивідуалізації, за якими на 18 березня 2014 не видано охоронного документа України, мають право подати до Федерального інституту промислової власності Російської Федерації (ФІПС) заявку на державну реєстрацію ідентичного результату інтелектуальної діяльності або тотожного засобу індивідуалізації. При цьому дату подання такої заявки буде встановлено за датою подання відповідної заявки до ДСІВУ України.

Законом встановлено, що державна реєстрація зазначених результатів інтелектуальної діяльності і засобів індивідуалізації здійснюється без проведення перевірки їх відповідності передбаченим законодавством Російської Федерації, умовам патентоспроможності таких результатів інтелектуальної діяльності і вимогам до засобів індивідуалізації.

Надання правової охорони об'єктам промислової власності, зазначених у даному законі, може бути оскаржено і визнано недійсним на загальних підставах. Єдиним винятком є торговельні знаки, надання правової охорони яким не може бути оскаржене з причини їх схожості із знаками, зареєстрованими у Російській Федерації раніше.


Повернутися до списку новин