АРХIВ: 2018 2017 2016 2015 2014
31/07/2018

Указ президента Республіки Білорусь «Про сплату патентних зборів» набув чинності 29 липня 2018 р.

Нагадаємо, що раніше - 7 липня 2018 р. розпочав свою дію Закон «Про внесення змін і доповнень до Закону Республіки Білорусь «Про патенти на винаходи, корисні моделі, промислові зразки», згідно з яким було змінено термін дії корисної моделі з 8 до 10 років від дати подання заявки і запроваджено нову процедуру - «Проведення перевірки корисної моделі на відповідність умовам патентоспроможності».

У зв'язку з набранням чинності вищезгаданого закону, комітетом з науки і технологій Республіки Білорусь був підготовлений і з 29 липня 2018 р. розпочав свою дію Указ президента Республіки Білорусь № 298 «Про сплату патентних зборів» (далі - Указ), який передбачає такі ставки патентних мит:

1. За проведення перевірки корисної моделі:

  • однієї корисної моделі, що містить до десяти (включно) залежних пунктів формули - 12 базових величин;
  • однієї корисної моделі, яка містить понад десять залежних пунктів формули - 12 базових величин і додатково 1 базова величина за кожен залежний пункт формули понад десяти;
  • групи корисних моделей - 12 базових величин і додатково 6 базових величин за кожну корисну модель понад однієї.

2. За підтримання чинності патенту на корисну модель:

  • дев'ятий рік - 7 базових величин;
  • десятий рік - 7 базових величин.

Також, Указом передбачено 3 місячний термін для проведення перевірки корисної моделі на відповідність умовам патентоспроможності, яка здійснюється за клопотанням заявника і за умови оплати відповідного мита. Однак варто зазначити, що дана процедура не є обов'язковою при реєстрації патенту на корисну модель, а проводиться у разі подання заперечення третіми особами проти її реєстрації.