МИХАЙЛЮК

СОРОКОЛАТ

I ПАРТНЕРИ

ПАТЕНТНІ ПОВІРЕНІ


АРХIВ: 2018 2017 2016 2015 2014
04/12/2020

Спрощення вимог до ввезення пестицидів і агрохімікатів до України

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект, який удосконалює окремі законодавчі положення Закону "Про пестициди і агрохімікати".

Законопроектом вносяться дві важливі зміни в існуючий закон, а саме:

- виключається обов'язкова умова державної реєстрації пестициду чи агрохімікату в країні виробника з метою ввезення до України дослідних партій пестицидів або агрохімікатів, що використовуються для державних випробувань, наукових досліджень і подальшої реєстрації. Таким чином, на український ринок будуть допущені передові продукти, які перебувають на стадії реєстрації в країні виробника, а також продукти, які не реєструються в країні виробника через відсутність у ній шкідників або сільськогосподарських культур, для яких призначений пестицид або агрохімікат.

- уточнюються способи застосування пестициду або агрохімікату протягом 2 років після закінчення терміну їх реєстрації, серед яких тепер не тільки використання пестициду або агрохімікату, а й зберігання, торгівля, реклама та перевезення.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту його прийняття забезпечить можливість застосування нових передових продуктів для захисту сільськогосподарських культур, що дозволить збільшити врожайність, досягти його збереження і високої якості. Додатково це дозволить усунути колізії правових норм, забезпечить однакове розуміння і застосування положень Закону.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» надають кваліфіковані консультації на підставі актуального моніторингу останніх змін у законодавстві. Для замовлення безкоштовної консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.