АРХІВ: 2018 2017 2016 2015 2014


23/03/2018

Закон про внесення змін і доповнень, а також визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів Республіки Узбекистан

18 березня 2018 року набрав чинності закон №446 про внесення змін і доповнень, а також визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів Республіки Узбекистан.

Зміни і доповнення були внесені до законів "Про винаходи, корисні моделі і промислові зразки", "Про селекційні досягнення", "Про товарні знаки, знаки обслуговування і найменуваннях місць походження товарів". Згідно з цим Законом, в якості корисної моделі можна буде запатентувати технічні рішення, які стосуються продукту ( пристрій, речовина, штам мікроорганізму, клітини рослин і тварин) і способу (здійснення дій над матеріальним об'єктом за допомогою матеріальних засобів). Таким чином, об’єкти, що охороняються в якості корисної моделі стали такими самими як об'єкти винаходу, проте умови патентоспроможності корисної моделі залишилися без змін, тобто тепер у заявників, зацікавлених в отриманні патентного захисту в Узбекистані, є можливість вибору об'єкта патентування корисної моделі, як продукту, так і способу. Нагадаємо, що термін патентування корисної моделі в Узбекистані складає 1-2 роки, а винаходу - 2-5 років, а сама процедура патентування винаходу є дорожчою, ніж корисної моделі.

Ще одна зміна в законодавстві стосується видачі патенту на селекційні досягнення, яке буде здійснюватися після 10 робочих з дати публікації відомостей, а не після 6 місяців, як це було раніше. Також, у разі припинення дії патенту, власник патенту може подати клопотання про його поновлення протягом трьох років від дати припинення дії патенту.

Відповідно до Закону також уточнені випадки отримання патенту автором, який є працівником підприємства, а також отримання працівником винагороди за використання або продаж ліцензії на відповідний об'єкт промислової власності.

Завдяки наявності власного офісу на території Республіки Узбекистан ми будемо раді надати Вам компетентну консультацію і надати послуги з реєстрації та захисту прав інтелектуальної власності за конкурентними цінами. У разі виникнення додаткових питань, зв'яжіться з фахівцями нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом.


Повернутися до списку новин