АРХІВ: 2018 2017 2016 2015 2014


9/02/2018

Україна стала членом Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

1 лютого 2018 року Україна стала повноправним членом Регіональної конвенції про Пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження – Пан-Євро-Мед.

Підготовка до приєднання України до Конвенції розпочалася ще в 2015 році, а 8 листопада 2017 року президентом України було підписано відповідний закон. Приєднання України до Конвенції, учасниками якої на сьогодні є 42 держави та території Європейсько-Середземноморського регіону, сприятиме створенню додаткових можливостей для українського експорту та відкриттю нових зовнішніх ринків для національних виробників. Окрім того, це посилить торгівельні зв’язки та економічну інтеграцію з Європейським Союзом.

Згідно Конвенції:

  • Будуть спрощені умови для безмитного експорту українських товарів у країни, які також є членами Конвенції;
  • З’явиться можливість експортувати товари, що були вироблені в Україні з використанням сировини чи складових, які походять з країн-членів Конвенції, до інших країн-учасниць, з наданням цим товарам преференцій, передбачених у рамках договорів про вільну торгівлю для продукції, що має українське походження.

Нині найбільш перспективною вважається кооперація у рамках Конвенції з країнами ЄС та ЄАВТ, Чорногорією, Македонією, Молдовою та Грузією, з якими уже укладено угоди щодо вільної торгівлі. Окрім того, учасниками Конвенції є такі торговельні партнери України, як Єгипет та Алжир, а також Туреччина та Ізраїль, з якими ведуться переговори щодо затвердження аналогічних договорів щодо вільної торгівлі.

Відзначимо, що ефективна зовнішньоекономічна діяльність підприємства нерозривно пов’язана з захистом прав інтелектуальної власності. Тому для українських експортерів перед виведенням товару на ринки країн-учасниць Регіональної Конвенції Пан-Євро-Мед буде доцільно захистити права на свою інтелектуальну власність.

Компанія «Михайлюк, Сороколат і партнери» має багаторічний досвід у міжнародній реєстрації торговельних марок, а також у зарубіжному патентуванні. Тісна співпраця та партнерські відносини з патентними повіреними та іншими спеціалістами у сфері інтелектуальної власності дозволяє нам представляти Ваші інтереси для прямих подач до Патентних відомств країн, що Вас цікавлять.

Щоб отримати більш детальну інформації стосовно реєстрації прав на об’єкти інтелектуальної власності в Україні та інших країнах-учасницях Конвенції, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.


Повернутися до списку новин