АРХІВ: 2018 2017 2016 2015 2014


06/07/2018

З 1 липня 2018 р. почав діяти пілотний проект з проведення спільного пошуку і експертизи в рамках PCT

З 1 липня 2018 р. почав діяти пілотний проект з проведення спільного пошуку і експертизи ( «СПіЕ») за заявками, поданими за процедурою РСТ. Учасниками проекту є 5 впливових патентних відомств світу: Європейське патентне відомство (EPO), Відомство з патентів і товарних знаків США (USPTO), Японське патентне відомство (JPO), Державне відомство інтелектуальної власності Китаю (SIPO), Корейське відомство інтелектуальної власності (KIPO) .

Спочатку пілотний проект був розділений на 2 етапи: підготовчий і оперативний. Підготовчий етап розпочався 2 червня 2016 р., під час якого велися адміністративні підготовчі процеси для безперешкодного функціонування другого етапу. В рамках другого етапу, який розпочався 1 липня 2018 р. відбуватиметься обробка РСТ заявок за схемою співпраці всіх 5-и відомств, а також відслідковуватися заявки для оцінки та аналізу пілотного проекту. Оперативний етап триватиме до 1 червня 2021 р.

Основна мета створення проекту - це забезпечення якісного та повного пошуку для заявок, поданих за процедурою РСТ, результатом чого стане звіт про міжнародний пошук. Заявникам, які бажають взяти участь в проекті, необхідно заповнити форму учасника онлайн на сайті одного з відомств-учасників проекту або безпосередньо Міжнародного бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) із зазначенням одного основного відомства, яке буде проводити пошук і експертизу по заявці. Заявник має право подати не більше 10 заявок для участі в пілотному проекті. Міжнародна заявка повинна бути подана англійською мовою або, у разі подання міжнародної заявки на іншій мові, її переклад повинен бути поданий протягом 1 місяця від дати подання (подача заявок на іншій мові стане доступна через 6 місяців від дати початку оперативного етапу).

Під час здійснення проекту кожне відомство-учасник буде виступати в ролі основного міжнародного пошукового органу (МПО) приблизно 100 разів і близько 400 разів як МПО-партнера. Також варто відзначити, що максимальна вартість проведення міжнародного пошуку і експертизи по пілотній програмі буде дорівнює сумі мит за проведення пошуку всіма відомствами-учасниками і адміністративного мита, що покриває витрати за співпрацю.


Повернутися до списку новин