АРХІВ: 2018 2017 2016 2015 2014


28/02/2018

28 лютого 2018 року у Росії вступив в силу Женевський акт Гаазької угоди

28 лютого 2018 року у Росії вступив в силу Женевський акт Гаазької угоди, який дозволить отримати охорону промислових зразків на території Російської Федерації і за кордоном шляхом подачі єдиної міжнародної заявки.

Женевський акт Гаазької угоди дозволить російським і іноземним заявникам скористатися перевагами простої процедури реєстрації промислових зразків, серед яких:

  • подача єдиної міжнародної заявки;
  • централізована оплата сборів у ВОІВ в одній валюті;
  • єдина процедура реєстрації та підтримки патенту в силі.

Однак варто зазначити, що вимоги Роспатенту до міжнародної заявки не відрізнятимуться від вимог до заявок, які подані у відомство за національною процедурою. Це означає, що в заявці повинні бути дотримані вимоги єдності, тобто кільком варіантам промислового зразка, на який заявляється охорона по Гаазькій системі мало відноситися до 1 класу Локарнской класифікації, вони також повинні відрізнятися тільки по несуттєвим ознаками. На додаток звертаємо Вашу увагу на те, що Росія відноситься до списку країн, які проводять експертизу міжнародної заявки по суті, внаслідок чого заявка буде перевірятися на відповідність критерія патентоспроможності.

Беручи до уваги вищевикладене, вимоги до отримання патенту на промисловий зразок в Росії по Гаазькій системі і за національною процедурою не відрізнятимуться один від одного. Хоча для заявників з Росії, які зацікавлені в отриманні охорони промислового зразка за кордоном, отримання патенту по Гаазькій системі є більш доцільним.


Повернутися до списку новин