Закрыть
Безкоштовна консультація
МИХАЙЛЮК, СОРОКОЛАТ I
ПАРТНЕРИ

ПАТЕНТНІ ПОВІРЕНІ
ISO 9001 CERTIFIED


Моніторинг торговельних марок: інструмент активного захисту прав інтелектуальної власності


“Закон корисний для тих, хто може його застосовувати, і не потрібний тим, у кого нема бажання та можливості його застосовувати.”

Після реєстрації об’єктів інтелектуальної власності правовласник набуває весь обсяг виключних прав, передбачених законодавством. Однак лише факт реєстрації не захищає правовласника від порушень його прав. Кількість судових спорів, яка постійно збільшується, у сфері інтелектуальної власності свідчить про важливість захисту виключних прав і припинення порушень на постреєстраційному етапі.

Одним із допоміжних інструментів активного захисту прав на торговельну марку (ТМ) є моніторинг (англ. – watching, monitoring), що передбачає відстеження поданих заявок і зареєстрованих торговельних марок на наявність потенційних порушень Вашого бренда, а також вчасне реагування шляхом подання заперечення проти реєстрації марок третіх осіб, використання яких може ввести в оману Ваших споживачів.

Наявна система реєстрації торговельних марок в Україні включає експертизу позначення по суті (на наявність схожості з раніше зареєстрованими ТМ/поданими заявками), що здебільшого захищає правовласника від більш пізньої реєстрації тотожної або схожої до ступеня змішування марки.

Проте існують прецеденти реєстрації схожих позначень, які законодавчих вимог не порушують, але насправді така реєстрація може завдати серйозних збитків правовласнику більш ранньої марки.

Так, наприклад:

1. Наявні випадки реєстрації комбінованих позначень (словесний елемент + зображення) з ідентичним словесним елементом, але які мають різне графічне виконання. Таким чином, словесний елемент раніше поданої марки втрачає свою розрізнювальну здатність, оскільки припиняє асоціюватися лише з власником більш ранньої марки. А отже, марка втрачає свою функцію індивідуалізації.

2. Серед інших прикладів реєстрації марок для однорідних товарів можна вказати:

 • реєстрацію схожих зображувальних ТМ:
Моніторинг торговельних марок
 • реєстрацію позначень, що мають схоже смислове значення:
 • реєстрацію фонетично схожих позначень, що мають різне написання:

Доволі часто також трапляються реєстрації схожих торговельних марок у різних класах МКТП, але щодо однорідних товарів/послуг.

Крім того, на можливість реєстрації схожих позначень може впливати людський фактор і порівняно суб’єктивна думка експерта.

Таким чином, моніторинг поданих заявок та опублікованих торговельних марок як додатковий інструмент захисту прав власника ТМ дає змогу захистити правовласника від потенційних порушень із мінімальними витратами, надаючи йому можливість вчасно подати заперечення проти реєстрації схожих позначень, що формує надійну основу захисту портфеля прав інтелектуальної власності.

Моніторинг торговельних марок дає змогу:

 1. відстежувати заявки та зареєстровані торговельні марки за ключовими словами, позначеннями, елементами позначення;
 2. своєчасно вживати заходів проти реєстрації торговельних марок, які можуть порушувати Ваші права;
 3. запобігти потенційній втраті прибутку, що є наслідком неправомірного використання ідентичних або схожих торговельних марок третіми особами;
 4. припинити порушення в рамках адміністративної, досудової процедури;
 5. мінімізувати витрати та час на судові процеси;
 6. здійснювати моніторинг діяльності конкурентів і ринку загалом.

Компанія «Михайлюк, Сороколат і Партнери» має багаторічний досвід і надає своїм клієнтам повний комплекс послуг у сфері захисту прав інтелектуальної власності в Україні, здійснюючи професійну підтримку на всіх її етапах. Відстеження торговельних марок відбувається за спеціально розробленою автоматизованою внутрішньою базою даних, синхронізованою з базами Укрпатенту та ВОІВ, що включає як національні, так і міжнародні заявки та реєстрації з розширенням в Україні. Бази оновлюються щотижня, що дає змогу нам надавати найбільш актуальну інформацію.

Щотижневий звіт із моніторингу

Звіт із моніторингу ТМ буде містити:

 • докладну інформацію про можливі позначення, що конфліктують, подані або зареєстровані, із зазначенням найменування заявника/правовласника;
 • часові рамки для подання заперечень;
 • думку наших експертів стосовно ступеня схожості Вашого позначенням з тим, що конфліктує;
 • додаток, що містить заявки/реєстрації за даним класом товарів/послуг, а також за однорідними товарами в інших класах поданих/зареєстрованих за період моніторингу.

Наша компанія також здійснює професійну підтримку в правильному оформленні заперечень для досягнення найліпшого результату.

Для одержання більш докладної інформації просимо зв’язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом.

Будемо раді побачити Вас серед наших клієнтів!

Задати питання

МИХАЙЛЮК, СОРОКОЛАТ І ПАРТНЕРИ © 2005-2018