Міжнародне патентування промислових зразків


Патент діє в межах держави, патентним відомством якої цей патент виданий. Виключні права на промисловий зразок, надані патентом охороняються законодавчо на території країни, що видала цей патент.

Важливо відзначити, що патент, отриманий в Україні, надає патентний захист тільки на території України. Якщо ж сфера Ваших бізнес інтересів поширюється на інші країни, то доцільно буде отримати охоронний документ на промисловий зразок саме в цій країні і таким чином захистити свої права.

«Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді надати Вам повний перелік послуг з патентування промислових зразків в будь-якій країні або групі країн, які цікавлять заявника. Ми виконаємо всі роботи з підготовки і подання заявки і подальшого отримання патенту в обраних Вами країнах.

Наш професіоналізм та багаторічний досвід подачі міжнародних і національних заявок у співпраці з патентними повіреними країн СНД, Європи та інших зарубіжних країн дозволяє нам успішно представляти Ваші інтереси за межами України.

Захист прав інтелектуальної власності за кордоном може здійснюватися як за допомогою подання національних заявок у кожну обрану країну, так і шляхом подання міжнародної заявки із зазначенням декількох країн з наступним отриманням патенту у зазначених країнах.

На даний момент, якщо Ви хочете отримати правову охорону для промислового зразка за кордоном, то у Вас є можливість подати заявку на:

 • міжнародна реєстрація промислового зразка за Гаазькою системою

  Ця система надає власнику промислового зразка можливість отримання охорони його зразка в декількох країнах (Список країн-учасниць) шляхом простої подачі однієї заявки в Міжнародне бюро ВОІВ однією мовою і сплати одного набору зборів в одній валюті (швейцарські франки).
  Міжнародна реєстрація має в кожній з відповідних країн таку ж дію, як якби зразок було зареєстровано безпосередньо в кожній з них.

 • реєстрацію промислового зразка в країнах ЄС (промисловий зразок Європейського Співтовариства).

  Заявка на реєстрацію промислового зразка подається в Відомство з інтелектуальної власності Європейського Союзу (European Union Intellectual Property Office - EUIPO). Його офіс розташований в іспанському місті Аліканте.
  Шляхом подачі однієї заявки однією мовою, сплативши єдиний внесок, власник зареєстрованого промислового зразка отримує правову охорону на території всіх 27 держав-членів Європейського Союзу та Великобританії. Термін дії правової охорони зареєстрованого промислового зразка становить 5 років від дати подання заявки і може бути продовжений максимум до 25 років.
  У разі якщо до Європейського Союзу приєднується якась нова держава, то правова охорона зареєстрованого промислового зразка автоматично поширюється на території цієї держави.