Реєстрація торговельної марки у Китаї (Пряме подання у відомство Китаю) 中国商标


Реєстрація торговельної марки у Китаї. У зв'язку з економічним і соціальним розвитком Китаю все більшої популярності в останні роки набуває реєстрація власної торгової марки в цій країні. Зважаючи на серйозні зміни у законодавчій базі КНР в галузі захисту прав на торговельні марки, китайські компанії і компанії, які мають свій бізнес у Китаї, отримали можливість виділити свій товар на ринку даної країни серед товарів багатьох фірм, що займаються аналогічною діяльністю, зробити його впізнаваним для покупців, захистити свою компанію від недобросовісного використання належних їм торгових марок.

Завдяки наявності власного офісу у м. Пекін, Китай, компанія «Михайлюк, Сороколат і партнери» веде пряме діловодство з Патентним Відомством КНР, не користуючись послугами іноземних патентних повірених, що дозволяє здійснювати безпосередній контроль за всіма етапами реєстрації, а також значно знизити вартість послуг з реєстрації торговельної марки в Китаї. За час роботи нашої компанії нами було підготовлено і подано близько 200 заявок на реєстрацію торговельних марок в Китаї від заявників з різних країн.

Реєстрація торговельної марки у Китаї
Класи МКТП (Міжнародна класифікація товарів і послуг)*

* За реєстрацію торгової марки, у якій перелік заявлених товарів/послуг не перевищує 10 найменувань. За кожне додаткове найменування товару/послуги понад 10 в кожному класі МКТП стягується додаткова плата у розмірі 14$.

Особливості реєстрації торговельних марок у Китаї

Процедура реєстрації торговельної марки від моменту подачі заявки до моменту видачі свідоцтва на ТМ займає близько 12-15 мiсяцiв.

Заява на реєстрацію торговельної марки в Китаї може бути подана будь-якою фізичною або юридичною особою, групою осіб або іншою організацією, яка бажає отримати виняткові права на торговельну марку, яка використовується по відношенню до товарів, які заявник виробляє, переробляє, продає, або послуг, які він надає.

Іноземні фізичні або юридичні особи, які бажають зареєструвати торговельну марку в Китаї, повинні бути представлені перед Відомством зареєстрованими патентними повіреними.

В якості торговельної марки може бути зареєстровано будь-яке візуальне зображення, що складається зі слів, зображень, букв, чисел, тривимірних символів, комбінацій кольорів або комбінацією всього перерахованого вище.

Процедура реєстрації торговельної марки в Китаї передбачає такі етапи:

1. Пошук торговельної марки на тотожність і схожість

Згідно із законодавством КНР не можуть бути зареєстровані торговельні марки ідентичні чи аналогічні до ступеня змішування з раніше зареєстрованими ТМ або поданими у відомство заявками.

Саме тому до подачі заявки на реєстрацію торговельної марки в Китаї рекомендується попередньо перевірити торговельну марку на тотожність і схожість для визначення шансів її реєстрації.

2. Подача заявки на реєстрацію торговельної марки

Для подачі заявки на реєстрацію торгової марки в Китаї знадобляться наступні документи:

  • Зображення торговельної марки
  • Опис торговельної марки
  • Дані про заявника(ів)
  • Список товарів та послуг, щодо яких повинна бути зареєстрована торговельна марка
  • Довіреність, підписана заявником та скріплена печаткою

Протягом декількох днів після надходження необхідних документів, фахівці нашої компанії складуть заявку на реєстрацію торгової марки згідно з усіма законодавчим вимогам і подадуть її у Відомство.

3. Експертиза заявки

У ході проведення експертизи перевіряється правильність оформлення документів, відповідність поданої на реєстрацію торговельної марки усім вимогам «Закону КНР про товарні знаки» (відповідність критеріям охороноздатності, унікальність торговельної марки і т.д.).

У разі успішного проходження етапу експертизи, приймається попереднє рішення про реєстрацію торговельної марки та відомості про заявку публікуються в офіційному бюлетені.Після цього, протягом 3 місяців будь-яка зацікавлена особа має право подати заперечення проти реєстрації торговельної марки.

4. Реєстрація, публікування і видача свідоцтва

У разі якщо проти торговельної марки, опублікованій в офіційному бюлетені, не було подано ніяких заперечень, або вони були подолані, відбувається її реєстрація, видача свідоцтва, і публікація офіційного повідомлення про реєстрацію.

Термін дії свідоцтва (сертифіката) на торговельну марку в Китаї становить 10 років з моменту її реєстрації і може бути продовжений після закінчення цього часу ще на 10-ти річний період при дотриманні встановлених процедур.

Ми будемо раді допомогти Вам з реєстрацією торговельної марки в Китаї. Завдяки власному офісу в Китаї ми маємо можливість вирішувати будь-які поставлені нашими клієнтами завдання.

Читати також:

Внесення об’єктів інтелектуальної власності до митного реєстру Китаю