29. Як зареєструвати торгову марку?

Порядок реєстрації торгової марки регулюється законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», а також іншими нормативно-правовими актами. Органом виконавчої влади, який реалізує державну реєстрацію торгових марок є Український інститут промислової власності (Укрпатент). Термін реєстрації торгової марки приблизно складає від 14 до 18 місяців. Існує можливість скоротити цей строк, за умови сплати відповідного збору до 6-7 місяців.

Зареєструвати торгову марку може як фізична, так і юридична особа. Перед реєстрацією необхідно визначитися, для яких товарів або послуг даний знак використовуватиметься. Також рекомендується провести пошук на тотожність і схожість з вже зареєстрованими в світі позначеннями, щоб уникнути відмови у реєстрації торгової марки на етапі експертизи.

Для здійснення реєстрації торгової марки необхідно подати заявку до Укрпатенту, оформлену згідно з встановленими вимогами. Заявка на реєстрацію проходить два етапи експертизи: формальну і кваліфікаційну. На першій з них Укрпатент перевіряє відповідність заявки на реєстрацію торгової марки формальним вимогам, на другому - абсолютним і відносним критеріям охороноздатності, визначеним законом. На етапі кваліфікаційної експертизи проводиться пошук на тотожність і схожість з вже зареєстрованими торговельними марками, а також серед поданих на реєстрацію ТМ з більш ранньою датою подачі/пріоритету. Таким чином, у разі позитивного результату експертизи відомство виносить рішення про реєстрацію торгової марки. Детальніше з процедурою реєстрації торгової марки Ви можете ознайомитися тут.

Для того щоб зареєструвати торгову марку необхідні наступні документи:

  1. Зображення торгової марки;
  2. Дані про заявника (ів);
       - П.І.Б., адреса (и) для фізичної особи;
       - Найменування, юридична адреса, код ОКПО для підприємства;
  3. Довіреність, підписана заявником та скріплена печаткою для юридичної особи (може бути надана протягом 2 місяців від дати подання заявки);
  4. Список товарів і послуг, щодо яких повинна бути зареєстрована торгова марка.

Окрім того, що зареєстрована торгова марка дає виключне право на її використання, а також тє, що реєстрація торгової марки є одним із найнадійніших інструментів захисту від недобросовісної конкуренції, додатковою перевагою також є можливість реєстрації домену .ua. Згідно з українським законодавством домен верхнього рівня .ua неможливо отримати без свідоцтва про реєстрацію відповідної торгової марки.

Щоб залишити заявку на реєстрацію торгової марки, будь ласка, заповніть онлайн-форму.

У разі якщо назва торговельної марки знаходиться на стадії затвердження, або розглядаються декілька варіантів ТМ, на нашому сайті є можливість зарезервувати торговельну марку на термін до 2-х місяців. Зарезервувавши торговельну марку, у заявника з'являється додатковий час на прийняття зваженого рішення щодо доцільності її реєстрації, що в майбутньому допоможе заявнику уникнути зайвих витрат.

Якщо у Вас виникли додаткові питання про те як зареєструвати торгову марку, будь ласка,звертайтесь, ми будемо раді Вам допомогти.

Див. також: Міжнародне патентування винаходів.


Повернутися до переліку питань