28. Чи є реєстрація торгової марки обов'язковою умовою для здійснення будь-якого виду діяльності?

Реєстрація торгової марки не є обов'язковою вимогою, проте наявність свідоцтва про реєстрацію надає його власнику ряд переваг.

Тим не менш, будь-який бізнес, навіть той, що приносить невисокий прибуток, не застрахований від недобросовісної конкуренції. Такі ризики підвищуються, якщо підприємство здійснює свою діяльність під незареєстрованою торговельною маркою.

Так, треті особи, зацікавлені скористатися чужою репутацією для отримання особистої вигоди, можуть використовувати Вашу ТМ або схоже на неї позначення у відношенні своїх товарів та послуг без Вашого на те дозволу, користуючись її відомістю та негативно впливаючи на її репутацію. Боротися з такими порушниками не маючи зареєстрованої торговельної марки, як правило, дуже важко та частіше за все малоефективно.

Більш того, конкуренти можуть зареєструвати Вашу торговельну марку на своє ім’я або компанію, отримавши при цьому виключне право на її використання. У подальшому вони зможуть не лише самостійно на законних підставах використовувати зареєстровану марку, але і намагатися притягти Вас до цивільної, адміністративної або кримінальної відповідальності за порушення їх виключних прав, вимагаючи припинити подальше використання Вашої ТМ. Захист Ваших прав у такій ситуації призведе до значних матеріальних та часових витрат, при цьому, вірогідність позитивного результату у таких суперечках вкрай низька.

Для того щоб забезпечити своїй ТМ надійний правовий захист, а також зменшити ризики недобросовісної конкуренції та уникнути зайвих витрат, необхідно подбати про завчасну реєстрацію ТМ як у Вашій країні, так і на території інших держав, де виробляється та куди постачається Ваша продукція.

Компанія «Михайлюк, Сороколат і партнери» забезпечить Вас повним спектром послуг з реєстрації та захисту прав на Вашу ТМ на території країн СНД та закордоном. Крім того, наявність регіональних представництв в Україні, Росії, Білорусі, Грузії, Казахстані, Китаї, Молдові, Узбекистані та Європейському Союзі (Литва) дозволяє нам надавати послуги з реєстрації торговельних марок напряму у цих країнах за конкурентними цінами.

Щоб залишити заявку на реєстрацію торговельної марки, будь ласка, заповніть онлайн-форму.

Ви також можете зв’язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом.


Повернутися до переліку питань