14. Чи можна отримати патент на винахід у декількох країнах?

Існують декілька шляхів отримання патенту на винахід у кількох країнах:

  1. Отримання патенту в кожній країні, що цікавить замовника, шляхом подання заявок до національного відомства кожної окремої країни.

  2. Отримання регіонального патенту, що діє на території ряду країн. (Європейський і Євразійський регіональний патент та ін.) Євразійський патент надає правовий захист винаходу одночасно у 8 країнах колишнього СРСР (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан, Туркменістан). Заявка на Європейський Патент подається в Європейське Патентне Відомство (ЄПВ) однією з офіційних мов ЄПВ (англійською, французькою, німецькою) із зазначенням країн, в яких клопочуть щодо патентного захисту. Однак, отримання Європейського патенту не означає, що він буде діяти на території всіх Європейських держав. Для отримання патентного захисту необхідно протягом 3-х місяців від дати публікації рішення про видачу європейського патенту провести національні валідації в обраних національних патентних відомствах.

  3. Заявка на патентування відповідно до Договору про патентну кооперацію (Patent Cooperation Treaty - PCT). Подана і прийнята до розгляду РСТ-заявка має силу поданої заявки в кожній з договірних держав, що підписали Договір про патентну кооперацію.


Повернутися до переліку питань