Реєстрація торговельної марки в Євросоюзі


Реєстрація торговельної марки в Євросоюзі. Для реєстрації торговельних марок на території Євросоюзу заявникам-нерезидентам необхідно взаємодіяти з Відомством через зареєстрованих Європейських патентних повірених.

Наша компанія відкрила власний офіс на території Євросоюзу (Вільнюс, Литва) у 2010 році, де з самого відкриття працює штатний Європейський патентний повірений - Юозас Лапіеніс. За весь час роботи нашого Європейського офісу нами було подано близько 150 заявок на реєстрацію Європейських торговельних марок від заявників з України, країн СНД, США, Китаю та інших країн.

Для заявників з України існують такі способи захисту торговельної марки в Європейському Союзі:

  • реєстрація торговельної марки у кожній країні окремо шляхом подачі заявки до відповідних національних відомств. Така процедура доцільна, якщо заявника цікавить реєстрація торговельної марки в одній або декількох країнах Європейського Союзу.

  • реєстрація торговельної марки Європейського Союзу шляхом подачі заявки в регіональне відомство з інтелектуальної власності Європейського Союзу. Правова охорона торговельної марки Європейського Союзу надається на території всіх країн ЄС (27). Така процедура доцільна у разі зацікавленості заявника здійснювати підприємницьку діяльність на території всіх або більшої частини країн ЄС.

  • реєстрація торговельної марки за Мадридською системою із заявленням охорони ТМ на території Європейського Союзу як регіону. Така процедура доцільна, якщо заявника цікавить реєстрація торговельної марки у багатьох країнах світу, крім Європейського Союзу.

Реєстрація торговельної марки в Євросоюзі
Класи МКТП (Міжнародна класифікація товарів і послуг)

Розглянемо процедуру реєстрації торговельної марки на території Європейського Союзу за регіональною процедурою, тобто шляхом подачі заявки у відомство з інтелектуальної власності Європейського Союзу (European Union Intellectual Property office).

Подати заявку на реєстрацію торговельної марки в ЄС може будь-яка фізична або юридична особа, а також група осіб. Інтереси заявників-нерезидентів Європейського Союзу перед відомством повинні представляти зареєстровані патентні повірені.

Заявка, подана у відомство ЄС, перевіряється на відповідність формальним вимогам, на відсутність абсолютних підстав для відмови у реєстрації, а також, на вимогу заявника, за торговельною маркою проводиться пошук на тотожність і схожість з раніше зареєстрованими ТМ на території ЄС і поданими заявками.

Якщо заявка позитивно пройшла даний етап, то відбувається її публікація в офіційному бюлетені, після чого, протягом 3 місяців, будь-яка зацікавлена особа може подати до відомства заперечення проти реєстрації заявленої торговельної марки.

У разі якщо проти заявки не було подано заперечень, або вони були успішно подолані, відбувається реєстрація, публікація торговельної марки в офіційному бюлетені та видача свідоцтва (в електронному вигляді).

Крім того, що правова охорона торговельної марки Євросоюзу надається на всій його території, ця процедура також має ряд додаткових переваг:

- Централізована подача заявки в одне відомство на одній з офіційних мов Європейського Союзу (англійська, німецька, французька, іспанська, італійська);
- Подача заявки з єдиними формальними вимогами;
- Централізована оплата мит за продовження дії свідоцтва.

Недолік такої процедури полягає у тому, що у разі відмови в реєстрації в одній з країн ЄС, торговельна марка автоматично отримує відмову в реєстрації і у всіх інших заявлених країнах. Однак існує так звана процедура перетворення заявки. Ця процедура передбачає перетворення заявки на торговельну марку Європейського Союзу в заявки, подані у національні відомства країн Європейського Союзу, на території яких необхідно отримати охорону торгової марки, зі збереженням дати пріоритету заявки на торговельну марку ЄС.

Якщо у Вас виникли додаткові питання з реєстрації торговельної марки в Євросоюзі, звертайтеся в наш головний офіс або до філії нашої компанії на території Європейського союзу у Литві. Будемо раді Вам допомогти.