МИХАЙЛЮК, СОРОКОЛАТ I
ПАРТНЕРИ

ПАТЕНТНІ ПОВІРЕНІ
ISO 9001 CERTIFIED


Реєстрація торговельної марки в Євросоюзі


Реєстрація торговельної марки в Євросоюзі. Стабільна економічна ситуація і високий рівень добробуту населення в країнах-членах Європейського союзу відкриває широкі перспективи ведення бізнесу на цій території. Враховуючи високий рівень конкуренції в Євросоюзі, для досягнення компанією стійкого становища необхідно встановити тісний взаємозв'язок з потенційними клієнтами. Одним з інструментів забезпечення такого взаємозв'язку є бренд, який впізнають, завдяки якому товар виділяється серед інших конкуруючих товарів у свідомості споживача. Початковим етапом для досягнення цієї мети є процес реєстрації торговельної марки в Євросоюзі.

Для заявників з України існує наступні способи захисту торговельної марки в Європейському Союзі:

  • реєстрація торговельної марки у національному відомстві у кожній країні, яка цікавить заявника. Така процедура доцільна, у разі якщо заявника цікавить невелика кількість країн, оскільки вартість реєстрації за національною процедурою зростає пропорційно збільшенню кількості країн .

  • реєстрація торговельної марки за Мадридською системою. Ця процедура дає можливість забезпечити правову охорону одночасно в декількох країнах шляхом подання однієї міжнародної заявки. Така процедура доцільна, у разі якщо заявника цікавить реєстрація торгової марки в декількох країнах.

  • реєстрація Торговельної Марки Європейського Союзу. Правова охорона Торгової Марки Європейського Союзу надається на території всіх країн ЄС. Така процедура доцільна при здійсненні діяльності на всій території Євросоюзу або його значної частини. На даний момент Європейський союз об'єднує 28 країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Іспанія, Ірландія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Об'єднане Королівство, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Німеччина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Естонія.

Реєстрація Торговельної Марки Європейського Союзу здійснюється через Відомство з інтелектуальної власності Європейського Союзу (European Union Intellectual Property office). Зареєструвати торгову марку в ЄС може будь-яка фізична або юридична особа, яка має постійне місце проживання в одній з країн- учасниць Європейського Союзу, постійне представництво в одній з країн ЄС, або є резидентом країни-учасниці Паризької Конвенції. Процедура реєстрації європейської торгової марки становить близько 7-8 місяців.

Окрім того, що правова охорона торговельної марки Євросоюзу надається на всій його території, ця процедура також має ряд додаткових переваг:

- Отримання захисту на торговельну марку в 28 країнах при поданні єдиної заявки;
- Подання заявки на одній з офіційних мов Європейського Союзу (англійська, німецька, французька);
- Подання заявки за єдиними формальними вимогами;
- Для попередження припинення дії торгової марки на підставі невикористання протягом 3 років, досить підтвердити використання тільки в одній з країн Євросоюзу.

Недолік такої процедури полягає в тому, що у разі відмови в реєстрації в одній з країн ЄС, торгова марка автоматично отримує відмову в реєстрації в усіх інших заявлених країнах. Незважаючи на це існує так звана процедура конверсії. Конверсія передбачає перетворення заявки на Торговельну Марку Європейського Союзу на заявку за однією з двох інших вищеописаних процедур, в країни, де не було відмовлено в реєстрації, зберігаючи при цьому право пріоритету.

Наявність власного офісу на території Європейського Союзу і присутність в штаті компанії Юозаса Лапеніса, Європейського патентного повіреного, ми маємо можливість ефективно сприяти нашим клієнтам в захисті прав на об'єкти їх інтелектуальної праці на даній території.

Якщо у Вас виникли додаткові питання з реєстрації торгової марки в Євросоюзі, звертайтеся в наш головний офіс або філіал нашої компанії на території Європейського союзу у Литві. Будемо раді Вам допомогти.

Дізнатися вартість / Замовити реєстрацію торговельної марки в Євросоюзі

МИХАЙЛЮК, СОРОКОЛАТ І ПАРТНЕРИ © 2005-2018