МИХАЙЛЮК

СОРОКОЛАТ

I ПАРТНЕРИ

ПАТЕНТНІ ПОВІРЕНІРЕЄСТРАЦІЯ КОМП'ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ ДЛЯ ЕОМ І БАЗ ДАНИХ В КИТАЇ


Регистрация компьютерных программ в Китае.
Згідно із законодавством Китайської Народної Республіки комп'ютерні ігри, додатки, програми для ЕОМ і бази даних входять до переліку об'єктів авторського права, які можуть бути зареєстровані.
Процедура реєстрації авторського права в Китаї включає наступні етапи:

 1. Подається заявка на реєстрацію авторського права в реєструючий орган - Центр захисту авторських прав Китаю (中国 版权 保护 中心);
 2. Після її отримання реєструючим органом надсилається повідомлення про необхідність сплати процедурних зборів (програмне забезпечення звільняється від сплати процедурних зборів постановою Центру захисту авторських прав № 2017-33 з 1 квітня 2017 року);
 3. Після отримання оплати зборів реєструючий орган перевіряє матеріали заявки на відповідність встановленим вимогам;
 4. Реєструючий орган приймає рішення про реєстрацію авторського права або відмовляє в його реєстрації;
 5. У разі прийняття рішення про реєстрацію здійснюється видача відповідного свідоцтва, а відомості про реєстрацію публікуються на офіційному веб-сайті реєструючого органу.

Терміни реєстрації комп’ютерних програм для ЕОМ і баз даних в Китаї

У разі безперешкодного розгляду заявки вся процедура реєстрації займає 30 робочих днів. У той же час, якщо Відомство вимагає внести зміни в заявку на реєстрацію авторського права, такі зміни підлягають внесенню заявником протягом 30 робочих днів. Якщо внесені зміни задовольнять реєструючий орган, то протягом наступних 30 робочих днів авторське право має бути зареєстровано.

Документи для реєстрації комп’ютерних програм для ЕОМ і баз даних в Китаї

Для реєстрації авторського права необхідно підготувати відповідну заяву на китайській мові, скріплену підписом і печаткою заявника, а також надати наступні матеріали:

 • копію документа, що посвідчує особу заявника;
 • документ, що засвідчує приналежність авторських прав заявнику;
 • зразок програми;
 • опис програми, що містить інформацію про її призначення, процес створення і оригінальність, скріплені підписом і печаткою заявника.

У разі подання заяви за довіреністю, довірена особа має подати відповідну заяву, а також копію документа, що засвідчує його особу.

Також слід звернути увагу на той факт, що в Китаї діє електронний документообіг за заявками на реєстрацію програмного забезпечення. Відповідно, відправка повідомлень про необхідність оплати зборів буде здійснюватися за допомогою електронної пошти.

Вимоги до заявки на реєстрацію комп’ютерних програм для ЕОМ і баз даних в Китаї

Назва програмного забезпечення має бути повною, лаконічною і точною. У разі використання скороченої назви програмного забезпечення його абревіатура не повинна збігатися з повною назвою. Номер версії програмного забезпечення необхідно заповнити відповідно до специфікацій V1.0 або 1.0, які визначаються формою заявки і версією програмного забезпечення.

Якщо заявка подається по відношенню до вже раніше зареєстрованого програмного забезпечення, заявнику необхідно вказати номер сертифіката про реєстрацію вихідної версії та додати його копію. Додатково в заявці вказується дата завершення розробки програмного забезпечення, іншими словами, дата, коли програмне забезпечення було зафіксовано на матеріальному носії (жорсткому диску, CD-ROM'і та ін.).

Якщо програмне забезпечення вже було опубліковано, необхідно вказати дату, варіант, країну або місто першої публікації. При цьому публікацією вважається надання копій третім особам, публікація онлайн, випуск і демонстрація програми в комерційних цілях.

Слід зазначити, що програмне забезпечення може бути розроблено як однією особою, так і двома або більше особами на основі укладеної угоди про співпрацю. В останньому випадку також потрібно надати документ, що підтверджує право діяти на основі такої угоди.

При розробці програмного забезпечення на замовлення діловодство ведеться на основі угоди, укладеної між замовником і виконавцем. В такому випадку необхідно надати договір, що підтверджує наявність авторських прав у заявника.

При першій реєстрації програмного забезпечення в заявці слід вказати наступні дані:

 • апаратне середовище;
 • програмне середовище;
 • мову програмування;
 • кількість вихідної програми (кількість елементів коду);
 • основні функції та технічні характеристики.

Дані про заявника

Юридичній особі необхідно вказати повне найменування підприємства, адресу, номер телефону, поштовий індекс, номер факсу, адресу електронної пошти та контактну особу.

Фізичній особі слід вказати ім'я, адресу, контактну особу, номер телефону, поштовий індекс, номер факсу та адресу електронної пошти.

Якщо протягом шести місяців з дати внесення відомостей про заявку в електронну систему Відомства всі необхідні дані про заявника не будуть надані (скажімо, якщо в матеріалах заявки відсутня копія документа, що посвідчує особу представника), то такі відомості підлягають видаленню з системи.

Фахівці компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» будуть раді надати Вам весь спектр послуг із забезпечення належного юридичного супроводу процедури реєстрації авторського права на комп'ютерну гру, додаток, програму для ЕОМ і базу даних в Китаї, а також подальшого ліцензування зареєстрованого авторського права і захисту Ваших прав інтелектуальної власності на ці об'єкти.

Більш того, наявність власного офісу в Пекіні дозволяє нам безпосередньо взаємодіяти з Державним відомством інтелектуальної власності Китаю без участі посередників, що суттєво скорочує час і грошові витрати, пов'язані з реєстрацією авторського права на програми для ЕОМ і баз даних в Китаї.

Якщо у Вас виникли питання щодо реєстрації авторського права на програмне забезпечення в Китаї, Ви можете заповнити форму для отримання безкоштовної консультації з питань, що цікавлять і співробітники компанії «Михайлюк, Сороколат і партнери» зв'яжуться з Вами в найкоротші терміни.